Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yolsuzluk yapan biri babadan para alır mı

  Serkan AKKOÇ / İSTANBUL
  23.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eksper olarak çalıştığı sigorta şirketinde adı yolsuzluğa karışan ve şirkete baskın yapan polisi görünce camdan atlayıp intihar eden Serbülent Öztürk’ün babası, "Oğlum benden maddi yardım alıyordu. Yolsuzluk yapan biri babasından para alır mı" dedi.

  BİR sigorta şirketindeki 645 bin YTL’lik yolsuzluğa adı karışınca polise teslim olmamak için şirketin 4’üncü katındaki camından atlayarak yaşamına son veren 30 yaşındaki Serbülent Öztürk’ün babası Mustafa Öztürk, "Bütün suçu oğlumun üzerine atıp meseleyi kapatmak istiyorlar" diye konuştu.

  Dün oğlunun cenazesini almak için eşi Birsen Öztürk ile birlikte morga gelen Mustafa Öztürk, oğlunun yolsuzlukla ilgisi olamayacağını söyleyerek, şu iddialarda bulundu: "Bahsedilen yolsuzluk olayı, hasta hesaplarına yüklü miktarlarda paraların gönderilmesiyle gerçekleştirilmiş. Oğlum yaklaşık 6 ay önce sigorta şirketinde çalışmaya başladı. Hasta raporlarını inceleyerek provizyon onayı veriyor, sigorta şirketi de hastalara gerekli ödemeleri yapıyordu. Son imzayı atan kişi o değildi. Amirleri, müdürleri vardı. Bu nedenle olayda bir sürü karanlık nokta var."

  Oğlunun ev sahibi olabilmek için kooperatife girdiğini, kendilerinin de zaman zaman maddi yardımda bulunduğunu söyleyen baba Mustafa Öztürk, "Yolsuzluk yapan biri babasından para alır mı?" dedi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı