SİVAS HABERLERİ

Yolspor'un minikleri Gümüşhane'de şampiyon oldu

DHA
30.03.2016 - 15:15Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA) - SİVAS'ta Karayolları Bölge Müdürlüğü'nun kulübü Yolspor'un minik basketbolcuları Gümüşhane'de yapılan Küçük Erkekler Basketbol Kuzey Doğu Grup Müsabakalarında şampiyon oldu. 

Basketbol Federasyonunun alt yapı faaliyet programında yer alan 6 kulübün ve yaklaşık 100 sporcun katılımıyla gerçekleşen Küçük Erkekler Basketbol Kuzey Doğu Grup maçlarında, Sivas Yolspor basketbol takımı mücadele ettiği tüm takımları mağlup ederek şampiyonluğu elde etti. Sivas Yolspor, Trabzon Basketbol, Ordu Merkezspor, Erzurum DSİ, Rize Belediyespor, Bayburt Gençlik ve Spor Kulübünün katıldığı ve 5 gün süren müsabakalar sonucu Sivas Yolspor, birinci olarak Kayseri'de düzenlenecek olan Anadolu Şampiyonası'na katılma hakkı elde etti. Şampiyon sporcular Karayolları 16'ıncı Bölge Müdürü Aydoğan Aslan'ı ziyaret etti. Başarılı sporcuları tebrik eden Aslan, çocukların spor ile ilgilenmeleri çocukların beden ve ruh sağlığındaki olumlu etkilerini hatırlatarak, kurum olarak onların sağlıklı bir ortamda spor yapmalarını sağlamak adına gereken özveride bulunduklarını belirtti. Müdürü Aslan, her çocuğun ileride önemli birey olabileceğini göz önünde bulundurarak, "Yarının büyükleri olan çocuklarımızın eğitim ve öğretimi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" dedi.

Yolspor kulüp başkanı Hakan Akar ise, "Sporcularımızın sahada göstermiş olduğu büyük başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Bizler çocukların gelişmesinde sporun büyük rol oynadığını düşünüyoruz. Basketbol takımında mücadele eden her sporcu üstün başarı ile elde ettikleri şampiyonluktan dolayı tebrik ederim" dedi. Yolspor basketbol takımı turnuvada elde ettiği şampiyonluk plaketini Karayolları Bölge Müdürü Aydoğan Aslan'a takdim etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Yolspor'un minikleri Gümüşhane'de şampiyon oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 15 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yolspor'un minikleri Gümüşhane'de şampiyon oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı