« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yollarını tıkadık

Beşiktaş Teknik Direktörü, şube sorumlusuna, ‘Yattara, Gökdeniz ve Fatih önemli oyunculardı. Bunları durdurduğumuz zaman Trabzon’un yolunu keseceğimizi biliyordum. Bu yüzden de Mustafa Doğan’ı bu maça hazırladım ve istediğimi aldım’ dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Kritik nokta savunma

Beşiktaş, Trabzonspor galibiyetinin sevincini yaşarken, teknik direktör Rıza Çalımbay 3 puanın önemli noktasının savunma olduğunu söyledi. Çalımbay maçtan sonra şube sorumlusu Kıvanç Oktay ile bir araya gelirken, rakiplerinin tüm maçlarını yardımcıları Gökhan Keskin, Zeki Önatlı ve Bülent Albayrak ile analiz ettiklerini söyledi. Çalımbay, üçüncülük ümitlerini sürdürmelerini sağlayan zaferin nasıl kazanıldığını Oktay’a şöyle açıkladı:

Beni utandırmadı

‘Yattara, Gökdeniz ve Fatih önemli oyunculardı. Teknik kapasitesi yüksek oyuncuları durdurduğumuz zaman onların yollarını keseceğimizi biliyordum. Hafta içinde yaptığımız çalışmalarda hep bu konu üzerinde durduk. Bu yüzden de Mustafa Doğan’ı bu maça motive ettim. Sahada Fatih’i durdururken de görevini eksiksiz yaptı. Beni utandırmadı. İşte profesyonellik bu. Her oyuncumdan bunu istiyorum. Başarılı olacaksak bu şart.’

Veysel ateşledi

Teknik patron galibiyetin kilit noktasını böyle özetlerken, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Maçın 68. dakikasına kadar istediğim tempoda oynadık. Tümer orta alanda çok iyi çalıştı. Ahmed Hassan ile birlikte orta sahada yıpratıcı özelliklerini ortaya koydular. Defansif özelliklerimizin eksiksiz devam etmesi üzerine hücum gücü bulunan Veysel maçın kaderini çizdi. Sürekli bordo mavili takımın defansını yordu. Veysel golün geleceğini haber verdi.

Şansları hiç yoktu

Ahmet Dursun ise inanılmaz bir tempoda koştu, mücadele etti.’ Takımının her geçen gün iyiye gittiğini sözlerine ekleyen Rıza Çalımbay, şöyle konuştu: Şu anda takımda forma giyen tüm oyunculardan memnunum. Defansta Mustafa Doğan, Koray, İbrahim Toraman mücadeleci yönlerini ortaya koyarak rakip forvetlere gol izni vermedi. Ali ve İbrahim Üzülmez görevlerini fazlasıyla sahaya yansıttı. Trabzonspor’un bizi yenme şansı yoktu.

Yatırım yapıyoruz

Maç boyunca tüm aktif yollarını kestik. Galibiyeti getiren Tayfur için ayrı bir parantez açan Çalımbay, onun mücadeleci gücü ve takım arkadaşlarıyla olan diyaloğunun mükemmel olduğunu belirtirken, ‘Takımdaki birlik ve beraberlik beni mutlu ediyor. Bu sezon ligi en iyi şekilde bitireceğimize dair söz veriyorum. Bu sezon yapacağımız yatırımlarla gelecek yılın takımını oluşturup bir taşla iki kuş vurmayı planlıyorum’ dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz