Dünya Haberleri

  Yolları kesilen gençler saldırıya uğradı

  İbrahim ERGÜL / VIERSEN
  19.06.2017 - 10:09 | Son Güncelleme:

  Almanya’nın Mönchengladbach kentinde Furkan Özcan ve Asrin Yılmaz, saldırıya uğradı. Furkan Özcan saldırıyı hafif sıyrıklarla atlatırken, birçok bıçak darbesi alan Asrin Yılmaz ölümden döndü. Hastaneye kaldırılan gençlerden Asrin Yılmaz’ın burnu, kolu, sol yanağı ve dudaklarına dikiş atıldı. Gençler saldırganların dazlaklara benzediklerini söyledi.

  SALDIRI perşembe günü sabaha karşı 05.00 sıralarında meydana geldi. Gençlerden Asrin Yılmaz (18) saldırıyla ilgili olarak şunları söyledi:
  “Evimize gidiyorduk. 3-4 kişi önce arkadaşım Furkan’a saldırdı. Dazlaklara benziyorlardı. Yardım için üzerlerine gittiğimde bana dördü birden tekme tokat girişti. Dizlerimin üzerine durup özür dilememi istediler. Allahtan başka kimseden korkmadığımı söyledim. Ensemden şişeyle vurdular, yere düştüm. Bıçakla saldırdılar, çok ağır darbeler aldım. Arkadaşımın çağırdığı ambulansla hastaneye kaldırıldık. Bize saldıran ırkçıların bulunması için avukatlarımızı görevlendirdik. Suçluların bulunup cezalandırılmalarını istiyorum.”

  SESSİZ KALINMAMALI

  Saldırıya uğrayan gençlerle birlikte Viersen Ülkü Ocağı’ndan bir araya gelen ve aileler adına açıklama yapan Kadriye Sancak, “Bölgemizde ırkçı saldırılara son dönemlerde sık rastlanır olundu. Suçsuz iki genci öldüresiye dövmek, bıçaklamak canice bir davranış. Gençler kendilerine saldıranların dazlaklar olduğunu söylüyor. Olay yerinden ayrılırlarken ırkçı hakaret etmişler. Bu tür saldırılara sessiz kalmamalıyız” diye konuştu.

  BEN BİLE KORKUYORUM

  Asrin Yılmaz’ın annesi Necla Çınar da, ”Irkçıların saldırısına uğramak için yabancı olmak yeterli. Kendimizi artık güvende hissetmiyoruz. Çocuğumu her gün tedirgin bir şekilde dışarıya gönderiyordum. Korktuğum başıma geldi. Ben bile korkuyorum. Benzer saldırıların olmasını istemiyorum. Mahkemeye verip, suçluların bulunması için çalışacağız” dedi.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı