Gündem Haberleri

  Yolda yine çukur tuzağı

  Hakan ÜZER/Bursa (DHA)
  30.08.2006 - 15:13 | Son Güncelleme:

  Ankara-Adana Karayolu'nda, üç ailenin yok olduğu kazanın üzerinden daha 3 gün geçmeden bu kez benzer bir olay Bursa'da meydana geldi. Bursa-İnegöl'de otomobil, yola açılan 3 metrelik su tahliye kanalına düştü, faciaya ramak kalan olayda 4 kişi yaralandı.

  AMAN KİMSE GÖRMESİN

  Bursa'nın İnegöl İlçesi yakınlarında, içinde 4 kişinin bulunduğu otomobil, duble yol inşaatı yapılan kesimde, yuğmur suyu tahliyesi için büz döşemek amacıyla açılan ve çevresinde yeterli önlem alınmayan çukura düştü. Kazadan şans eseri yaralı kurtulan 4 kişi İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kazadan hemen sonra müteahhit çukuru toprakla doldurdu ve kenarına güvenlik şeridi çekti.

  YİNA AYNI SORUMSUZLUK

  Geçen pazar günü Ankara- Konya karayolu üzerinde meydana gelen ve aynı aileden 7 kişinin yaşamını yitirdiği kazanın ardından karayollarında güvenlik önlemlerinin yetersizliği tartışma konusu olurken, İnegöl'de de benzer bir kaza meydana geldi.

  UCUZ ATLATILDI

  Ankara'da oturan Mustafa Duman (45) tatil için Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'ne gitmek üzere yanına kızları Buket (24) ve Gamze Duman (17) ile yeğeni Esen Kanat'ı (13) alıp, kendi kullandığı 06 RVB 15 plakalı otomobille yola çıktı. Bursa- Ankara karayolunun İnegöl'e 30 kilometre uzaklıktaki Osmaniye Köyü yakınlarına saat 01.00 sıralarında gelen Mustafa Duman, duble yol çalışmasında menfez yapımı nedeniyle trafiğe kapıtılan Ankara gidiş yönüne açılan ve öncesinde uyarı bidonlarının bulunduğu 3 çukuru geçti. Daha sonra güvenlik şeridi için bidonların bulunmadığı bölümde önündeki aracı sollayan Duman'ın kullandığı otomobil, 2 metre genişliğinde, 3 metre derinliğinde bir çukur daha olduğunu son anda farketti ancak, aracını kurtaramadı. Çukura düşen otomobildeki 4 kişi yaralandı.

  KAZAZEDE 112 ACİL'İ ARADI

  Araçtan güçlükle çıkan Duman, cep telefonu ile 112 Acil Servis'i arayıp, yardım istedi. Kısa sürede olay yerine sağlık görevlileri yaralı sürücü Mustafa Duman, kızları Buket ve Gamze Duman ile yeğeni Esen Kanat'ı İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, kazanın ardından çukurun toprakla doldurulduğu ve yolun tek yöne dönüştürüldüğü bölgedeki kum dolu uyarı bidonlarının sayısının artırıldığı gözlendi. Kazayla ilgili soruşturmaya İnegöl Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı