Yolcular bu habere sevinecek

Hürriyet Haber
26.07.2015 - 00:00 | Son Güncelleme: 26.07.2015 - 17:21

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Alman Handelsblatt gazetesine verdiği demeçte, AnadoluJet’in 2016 yılında Almanya pazarına gireceğini bildirdi.

Almanya’nın önemli ekonomi gazetelerinden Handelsblatt’ın Türk Hava Yolları’nın bir kuruluşu olan AnadoluJet havayolu şirketinin 2016 yılında Alman pazarına gireceğine dair haberi, Alman medyasında geniş yer buldu.

“THY Lufthansa’ya karşı atağa geçti” başlığıyla verilen haberde, THY’nin uzun uçak şirketi AnadoluJet’le Alman Havayolu şirketi Lufthansa’yı etkiyeceğine değinildi.

Yolcular bu habere sevinecek

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Alman Handelsblatt gazetesine verdiği demeçte “AnadoluJet’le 2016 yaz sezonunda Almanya’ya seferlere başlayacağız” açıklamasını yaptı.

Kotil, Handelsblatt gazetesindeki açıklamasında AnadoluJet’in Almanya dışında Fransa ve İngiltere piyasasına gireceğini duyurdu.

Kotil’in bu açıklamasının ardından Almanya’dan Türkiye uçuşlarının yüzde 30-40 arasında ucuzlamasının Lufthansa’yı olumsuz etkileyeceği yorumlarına neden oldu.

Alman medyasında AnadoluJet’in Alman pazarına girmesi çeşitli yorumlarla haberleştirildi.

Haberlerde, “Lufthansa yan kuruluşu olan Germanwings’le Türkiye piyasasında daha fazla yolcu taşımayı hedeflerken, AnadoluJet’in atağı karşısında nasıl karşılık vereceği merak ediliyor” yorumları yapıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı