« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yolcular belli

29 kişilik kadro ile İsviçre ve Almanya kamplarına çıkan Galatasaray’da Alman teknik adam, kaleci Fırat, Cihan, Orhan, Mehmet Güven, Okan, Emre Aşık, Anıl ve Necati’yi takımında düşünmüyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
YAKLAŞIK 3 haftalık çalışma dönemini geride bırakan Galatasaray’da teknik direktör Karl Heinz Feldkamp, bir yandan A’dan Z’ye futbolu yeniden öğretir gibi bir program izlerken, yavaş yavaş kafasındaki 11’i, gidecek ve kalacakları şekillendiriyor. Alman teknik adam bunları yaparken yönetimden bir de isteği var, "Bana golcü alın" diyor. Geçen sezon teknik direktör Erik Gerets, "Takımda golcü çok. Hangisini oynatacağıma karar veremiyorum" derken, Kalli’nin yabancı transferinde golcü istemesi dikkat çekici. Alman teknik adama göre, gerekirse bir değil iki transfer de yapılabilecek.

Lincoln kenarda durdu

İsviçre kampının ardından Almanya’da süren çalışmalarla geride 4 hazırlık maçı ile yoğun tempoda geçen bir dönemi geride bırakan Kalli yeni bir takımın temellerini atıyor. 29 kişi ile çıkılan hazırlık kampında Kalli, idmanlar olsun, hazırlık maçları olsun futbolcuları tek tek farklı mevkilerde deniyor. Maçlarda bir tek yeni trans

fer Lincoln kenarda oturdu.

Her mevkide Alman teknik adamın elinde fazla fazla adamlar var. O da bundan yararlanıyor. Ancak bugüne kadar izlenen çalışmalarda ve maçlarda çıkan tabloya göre, kaleci Fırat, Cihan, Orhan, Mehmet Güven, Okan, Emre Aşık, Anıl ve gözden düşmek üzere olan Necati, Kalli’nin kadrosunda yer alamayacak isimler olarak görülüyor. Bunlara Aydın, Uğur, Efecan, Carrusca’yı da ekleyebiliriz.

İnatla çalışıyorlar

Kalli’
nin futbolcular üzerindeki ağırlığı ve kesin kararları da kamp havasında iyiden iyiye hissedilmeye başlandı. Defansta derinlik yapamayan, adam kaçıran ve oyuna hızlı başlayamayan futbolcu, paralel top oynayan ve hücumu düşünmeyen, direkt kaleye gidip şut atamayan, topu sevenler kurt hocadan forma alamayacak. Hocanın istediklerine uyanlar var, uymaya çalışanlar var. Ama yapamayanlar da inatla didiniyor. Kalli, İstanbul’a döndükten sonra futbolcuları hakkında kesin kararını verecek.

ADAYLAR VE KADROYA GİRECEKLER

KALECİ: Aykut, Orkun. Çalışmalara göre Aykut birinci kaleci gibi görünüyor.

DEFANSIN SAĞI: Sabri, Barış, Song adaylar arasında. Bu üçlüde favori isim Sabri.

DEFANSIN GÖBEĞİ: Çok kalabalık olan bu mevkide Tomas, İsmael Bouzid, Servet ve Song yer alıyor.

Üçlü defansa göre Servet, Bouzid, Song. İkili defansa göre Song ve Servet oynayacaklar arasında başı çekiyor.

DEFANSIN SOLU: Adaylar Ferhat, Volkan. Ancak yeri en garanti futbolcu Volkan Yaman görünüyor.

ORTA SAHANIN SAĞI: Hasan Şaş, Serkan’ın aday olduğu bu mevkii Serkan’a emanet. Ama Kalli genç futbolcunun çok yönlü olması nedeniyle onu hücuma da çekebilir, Hasan’ı bu alana alabilir.

ORTANIN ORTASI: Linderoth, Mehmet Topal aday. Bu alanın tek ismi Linderoth.

OYUN KURUCU: Uzun zamandan sonra takıma kazandırılan Lincoln bu görevi üstlenecek. Ama sakatlığı veya herhangi bir sıkıntılı durumda Arda Turan yerine geçecek.

ORTANIN SOLU: Bu alanda Ayhan ve Arda var. Kalli, Arda’ya görev verecek gibi görünüyor ama Hasan Şaş’ı bu alana da kaydırabilir.

FORVET: Hakan Şükür, Ümit Karan, Hasan Kabze, Özgürcan, Serkan geniş bir yelpaze sunuyor. Kalli’nin sisteminde forvet hattı iki kişilik. Hakan iyi başladı ama sakatlandı. Yeri garanti olan Ümit Karan. Onun yanına ya yeni transfer, ya da Özgürcan gelecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz