Gündem Haberleri

  Yolcu otobüsünde kaçak döviz

  Hürriyet Haber
  14.07.2001 - 11:26 | Son Güncelleme:

  Gürbulak Gümrük Sahası'nda Gümrük Muhafaza ekiplerince İran plakalı bir otobüste yapılan aramada, 560 milyar 868 milyon 991 bin Türk Lirası karşılığı döviz ele geçirildi.

  Devlet Bakanı Mehmet Keçeciler'in makamından yapılan yazılı açıklamada, İran'dan Türkiye'ye giriş yapmak üzere önceki gün Gürbulak Gümrük Sahası'na gelen Ali Rıza Montezari yönetimindeki THR 56100 plakalı yolcu otobüsünden şüphelenilmesi üzerine, Gümrükler Muhafaza Kaçakçılık ekiplerince arama yapıldığı kaydedildi. Açıklamada, otobüs sürücüsünün ''Aracımın gizli ve saklı bölümlerinde Türkiye'ye girmesi, çıkması yasak ve kaçak herhangi bir madde yoktur'' şeklindeki yazılı beyanına rağmen, yapılan aramalarda, tuvaletin el yıkama lavabosunun altındaki raflarda poşet içinde beyaz kağıtlara sarılı 220 bin 500 Amerikan Doları ile 475 bin 100 Alman Markı bulunduğu bildirildi.
  Olayla ilgili olarak otobüs sürücüsü Montezari ile Muhammed Amin Alavijeh ve Nemetollah Mohammadi Jourshari isimli kişilerin gözaltına alındığı da belirtilen açıklamada, ''El konulan toplam 560 milyar 868 milyon 991 bin 400 Türk Lirası döviz, Ziraat Bankası Doğubeyazıt Şubesi'ne, 25 milyar TL. değerindeki otobüs Gürbulak Gümrük Müdürlüğü'ne teslim edildi'' denildi.

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı