Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yolcu otobüsünde eşini vurdu

  Ergün AYAZ- Orhan UZUN/İZMİT (Kocaeli), (DHA)
  07.12.2009 - 15:22 | Son Güncelleme:

  İstanbul'dan Ağrı'ya giden eşini yolcu otobüsünde 8 yaşındaki oğlunun ve yolcuların gözü önünde vurdu. Annesinin öldürülüşüne şahit olan küçük çocuk, uzun süre şoktan çıkamadı.

  ANNESİ GÖZLERİNİN ÖNÜNDE ÖLDÜRÜLDÜ

  İstanbul'da oturan Vahkün U.(35), 8 yaşındaki oğlu Vasfi Can ile birlikte İstanbul'dan memleketleri Ağrı'ya gitmek üzere bir firmaya ait yolcu otobüsüne bindi. Otobüs İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde mola verdi. Vahkün U., diğer yolcularla birlikte hareket saatini beklerken, İstanbul'dan otomobille gelen eşi Sezai U. (40) da telaşla hareket etmek üzere olan otobüse bindi.

  Sezai U., bir süre “Gitmekten vazgeç. Tamam herşey daha iyi olacak. İn şu otobüsten. Evimize gidelim” gibi cümlelerle, kendisini terkeden eşini ikna etmeye çalıştı. Ancak Vahkün U., ısrarla gitmek istediğini söyleyince bir anda cinnet geçiren Sezai U., belinden tabancasını çıkararak yan koltukta oturan çocuğunun gözü önünde eşi Vahkün U.'ya kurşun yağdırdı.

  Vücuduna 5 kurşun isabet eden Vahkün U., koltuğa yığılıp kalırken yolcular da panik içinde otobüsten indi. Silah sesi üzerine olay yerine gelen polisler, Sezai U.'yu gözaltına aldı. Babasının annesini öldürmesini şahit olan Vasfi Can şoka girdi. Polisler tarafından otobüsten indirilen Vasfi Can, bir süre sonra hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı.

  Olay yerine gelen 112 Acil Servis doktorları, otobüsün içinde Vahkün U.'ya bir süre kalp masajı yapmasına rağmen talihsiz kadın kurtarılamadı. Gözaltına alınarak karakola götürülen Sezai U., ifadesinin ardından Adliye'ye sevk edilecek.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı