Gündem Haberleri

  Yolcu otobüsü önce tramvay durağına sonra işyerine daldı

  Haluk ATALAY / İSTANBUL (DHA)/AA
  16.07.2012 - 10:06 | Son Güncelleme:

  Güngören'de kontrolden çıkan servis otobüsünün tramvay durağına çarpması sonucu 1'i çocuk 3 kişi yaralandı. Otobüste, bir dernek tarafından pikniğe götürülen 35 çocuk ölümden döndü.

  Güngören'de önce tramvay durağına sonra da bir işyerine çarpan otobüste, bir dernek tarafından pikniğe götürülen 35 çocuk vardı.

  Çocukların şans eseri ölümden döndüğü kaza sırasında yola bir futbol topunun fırlaması dikkat çekti. Güngören'de önce tramvay durağına sonra da bir işyerine çarpan otobüste 35 çocuğun bulunduğu öğrenildi.

  TIR DEVRİLDİ YOL KAPANDI
  Uzun kuyruklar oluştu

  Bir dernek tarafından pikniğe gitmek üzere yola çıkan çocuklar, kazada şans eseri ölümden döndü. Güvenlik kamerasına yansıyan kaza anında ilk çarpmayla birlikte otobüsteki futbol topunun yola fırlaması dikkat çekiyor. Otobüs işyerine çarptıktan sonra ise içerideki çocuklar, panik halinde dışarı çıkıyor.

  Güngören tramvay yolundan Bağcılar istikametine giden Kalender Çalışkan (52) yönetimindeki yolcu otobüsü, kontrolden çıkarak Akıncılar tramvay durağının güvenlik kulübesine çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan otobüs, yol kenarındaki kırtasiye dükkanına çarparak durabildi.

  Kazada otobüs sürücüsü Çalışkan, tramvay durağındaki güvenlik görevlisi Korkmaz Aydoğan (27) ve otobüsteki bir çocuk yaralandı.

  OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR

  Yaralılar, sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken, otobüsteki yaklaşık 30 çocuk çevredeki vatandaşlar tarafından tahliye edildi.

  İŞTE O KAZA ANI / WEB TV

  Öte yandan, tramvaya elektrik sağlayan direklerin kazada hasar görmesi nedeniyle Güngören-Kabataş istikametine tramvay seferleri durdu.

  Kabataş-Zeytinburnu arasında tek yönlü olarak sürdürülen seferlerin yaklaşık 2 saat sürmesi planlanan çalışmanın ardından normale döneceği belirtildi.

  YOL AÇILDI

  Güngören'de kontrolden çıkan servis  otobüsünün tramvay durağına çarpması sonucu kapanan yol trafiğe açıldı.

  Güngören tramvay yolundan Bağcılar istikametine giden Kalender Çalışkan  (52) yönetimindeki 34 EA 4649 plakalı yolcu otobüsünün, kontrolden çıkarak  Akıncılar tramvay durağının güvenlik kulübesine çarpması sonucu trafiğe kapatılan  yol, yapılan çalışmalar sonucunda, araç, yaya ve tramvay trafiğine açıldı.

  Kabataş-Zeytinburnu arasında tek yönlü olarak sürdürülen seferlerin  yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından normale döndü.
         
  3 LİSE ÖĞRENCİSİ TRAMVAY ALTINDA KALIP ÖLMÜŞTÜ

  2010 yılının Mart ayında 3 lise öğrencisi Merter Güngören'de karşıdan karşıya geçerken tramvayın altında kalıp hayatını kaybetmişti.

  AYNI YERDEKİ TRAMVAY KAZASINDA 3 ÖĞRENCİ ÖLMÜŞTÜ

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı