BURSA HABERLERİ

Yol yatırımlarına 170 milyon lira kaynak aktarıldı

AA / Ömer Erim Baştımar
24.02.2016 - 17:01Son Güncelleme :
Yol yatırımlarına 170 milyon lira kaynak aktarıldı
AA / Ömer Erim Baştımar

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi son bir yılda yol yatırımlarına 170 milyon lira kaynak aktardı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yazılı açıklamasında, tüm ilçe ve mahallelerin yollarını en güzel şekilde yapmaya çaba gösterdiklerini belirterek, sadece Büyükorhan'da ilçe tarihinin 31 milyon lirayla en büyük yol yatırımını gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Altepe, geçmişte İl Özel İdaresinin bir yılda tüm ilçelere ayırdığı kaynağın 4 katından fazlasını sadece bir ilçeye tahsis ettiklerini aktararak, şunları kaydetti:

"Merkeze yeni bağlanan 10 ilçede de ulaşım yatırımlarına hız verdik. Son bir yıl içinde merkeze bağlanan 10 yeni ilçede 170 milyon liralık ulaşım yatırımı hayata geçirdik. Bu dönem ilk kez köy yollarını sıcak asfaltla tanıştırdık. Aynı zamanda yol genişletme çalışması da yapıyoruz. Bunun yanında yine Büyükorhan’ın farklı bölgelerinde 96 kilometrelik sathi kaplama yapacağız. Yol genişletme, sıcak asfalt, sathi kaplama ve tretuvar düzenlemeleriyle birlikte yaklaşık 31 milyon liralık yatırımı bir yıl içinde Büyükorhan’a yapacağız. Özel idare döneminde bütün ilçe yollarına 7 milyon lira yatırım yapıldığı düşünülürse, biz bunun 4 katından fazlasını sadece Büyükorhan’a yapıyoruz. Yılların beklentisi gerçekleşiyor. Şimdiden hayırlı olsun."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Yol yatırımlarına 170 milyon lira kaynak aktarıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yol yatırımlarına 170 milyon lira kaynak aktarıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı