Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Yol çalışmalarına 2 gün okul tatili

  Hürriyet Haber
  14 Eylül 2013 - 09:59Son Güncelleme : 14 Eylül 2013 - 10:19

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yeni eğitim öğretim yılının başlayacağı pazartesi günü trafiğin çileye dönüşmemesi için aldıkları tedbirleri açıkladı.

  Kağıthane’deki AKOM binasında düzenlenen toplantıda Tobpaş, “İlk iki gün toplu taşıma araçlarının tercih edilmesini ve mümkün mertebe bireysel araçların kullanılmamasını İstanbullular’dan rica ediyorum. Böylelikle çok rahat bir eğitim yılı başlangıcını beraberce yaşayabiliriz” dedi. İlk iki gün yollardaki çalışmaları toparlayacaklarını ve onarımları durduracaklarını belirten Başkan Topbaş İstanbul’da 2 milyon 700 bin öğrencinin, ilk ve ortaöğretimde 104 bin öğretmenin ders başı yapacağını söyledi. Topbaş şöyle devam etti:

  “Birinci gün yani 16 Eylül Pazartesi günü 06.00-13.00 saatleri arasında toplu taşıma, İETT, halk otobüsleri, şehir hatları, tramvay, metrobüs, metro ve hafif metrolar ücretsiz olacak. İlk iki gün toplu taşıma araçlarının tercih edilmesini ve mümkün mertebe bireysel araçların kullanılmamasını İstanbullular’dan rica ediyorum. Böylelikle çok rahat bir eğitim yılı başlangıcını beraberce yaşayabiliriz. Okulların civarındaki İSPARK’lar servis araçlarına ücretsiz parka fırsatı verecek. 5 bin 792 okulda 14 bin 591 servis aracı devreye girecek.

  İki gün çalışma yok

  Ders yılı başlangıcı ile birlikte yol çalışmaları durdurulacak. İlk 1-2 gün ana arterlerdeki çalışmalar tamamen toparlanacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak yol çalışmalarına ara vererek trafiğin akışkanlığını sağlamak için gayret göstereceğiz. Bin civarında zabıtamız da polislerimize destek verecek ama biz asıl hassasiyeti yurttaşlarımızdan, İstanbullular’dan bekliyoruz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı