« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yol bisikleti yarışları yapıldı

32. Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali kapsamında Türkiye Bisiklet Federasyonu organizesinde Hitit Festivali Kap Yol Bisiklet Yarışları gerçekleşti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İnönü Bulvarı'ndan startı verilen yarışlar, Yıldız Erkek (A) klasmanında 44 ve Yıldız Erkek (B) klasmanında 43 sporcunun katılımıyla gerçekleşti.

A klasmanında yarışan 44 sporcu toplam 64 kilometrelik mesafede birbirlerine karşı üstünlük kurma gayretinde bulunurken, B klasmanında yarışan 43 sporcu ise toplam 40 kilometrelik mesafede mücadele etti.
Yıldız Erkekler A klasmanında, ilk üçe giren sporcular 1.47.29'luk derece elde ederken, Kocaeli Brisa Spor takımından Onur Balkan 75 puanla birinci, Konya İl Özel İdare Spor takımı sporcusu Sedat Koç ise 50 puanla ikinciliği elde etti. Kocaeli Brisa Spor'dan Sefa Bülbül de 35 puan alarak yarışmanın üçüncüsü oldu.

B klasmanında gerçekleştirilen yarışlarda, Konya Selçuk Belediyespor'dan Hikmet Erdoğan 1.06.56'lık dereceyle birinci, Ürgüp Spor Kulübü'nden Oğuzhan Tiryaki 1.06.57'lik derece ile ikinci, Denizli'den katılan ferdi sporcu Süleyman Tisken ise 1.06.58'lik derece ile üçüncü oldu.

Yarışmalarda dereceye giren sporcular için yarın ödül töreni tertip edilecek.

Bu arada çeşitli aktivitelerle devam eden festival kapsamında bugün fuar alanında sanatçı Emre Altuğ bir konser verecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz