ANKARA HABERLERİ

Yoksullukla Mücadelede Gönül Ve Güç Birliği

IHA
21 Ekim 2015 - 11:14Son Güncelleme : 21 Ekim 2015 - 11:15

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI FETHİ YAŞAR (SOLDAKİ), SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINDAN ÖDÜN VERMEDEN YENİMAHALLE SINIRLARINDA YAŞAYAN, ZOR DURUMDAKİ HER VATANDAŞA EL UZATTIKLARINI KAYDEDEREK, “KEŞKE HİÇ YOKSUL OLMASA, MİLLİ GELİR ADİL BİR ŞEKİLDE DAĞITILSA, HERKES REFAH İÇERİSİNDE YAŞAYABİLSE” DEDİ.

IHA

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, sosyal belediyecilik anlayışından ödün vermeden Yenimahalle sınırlarında yaşayan, zor durumdaki her vatandaşa el uzattıklarını kaydederek, “Keşke hiç yoksul olmasa, milli gelir adil bir şekilde dağıtılsa, herkes refah içerisinde yaşayabilse” dedi.
Yoksullara Yardım ve Eğitim Vakfı Genel Başkanı Dr. İbrahim Ateş, Denetim Kurulu Üyesi Yahya Efe ile Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ziyaret ederek, Yaşar’ın sosyal belediyecilik anlayışıyla yaptığı hizmetleri yakından takip ettiklerini ve takdirle karşıladıklarını ifade etti.
23’ÜNCÜ YOKSULLARLA DAYANIŞMA HAFTASI
Halka hizmeti Hak’ka hizmet olarak gördüklerini ve vakıf olarak her geçen gün yeni bir hizmeti hayata geçirme gayreti içerisinde olduklarını belirten Ateş, her yıl 12-18 Aralık tarihlerini, Yoksullarla Dayanışma Haftası olarak kutladıklarını söyledi. Bu yıl 23’üncüsü gerçekleşecek etkinlikte, çeşitli sosyal, kültürel ve hayri hizmetlere imza attıklarını kaydeden Ateş, “Bu etkinlikle sosyal dayanışma ve yardımlaşmayı teşvik etmeyi, cehalet ve fakirlikle mücadele etmede gönül ve güç birliği yapmayı hedefliyor, yoksul insanları verimli ve üretken hale getirmenin yollarını araştırıyoruz” dedi.
Yoksullarla Dayanışma Haftası’nın kardeşlik, dostluk, sevgi, saygı, birlik ve beraberlik duygularını güçlendirdiğine değinen Ateş, bu yılki etkinliklerde Yenimahalle Belediyesi’ni de aralarında görmek istediklerini sözlerine ekledi.
YENİMAHALLE SOSYAL BELEDİYECİLİKTE TÜRKİYE’YE ÖRNEK
Televizyonlarda gösterilen Türkiye ile yaşanan Türkiye’nin farklı olduğunu ifade eden Yaşar, yoksul insan sayısının her geçen gün arttığını belirtti. Yenimahalle Belediyesi’nin YENİMEK Meslek Edindirme ve Hobi Kursları ile her yıl binlerce insanı birer meslek sahibi yaptığını anlatan Yaşar, bu kurslar sayesinde özellikle kadınların aile bütçesine ciddi katkılar sunduğunu söyledi.
YÜZ GÜLDÜREN PROJE YENİKART
YeniKart projesini de tanıtan Yaşar, “Bu proje ile Yenimahalle’de sadaka kültürüne son vererek, 5 yıldır vatandaşlarımızın yüzünü güldürüyoruz. Yenimahalleliler, iki ayda bir kartlara yatırılan para sayesinde gıdadan giyime, yakacaktan kırtasiyeye kadar ihtiyaçları ölçüsünde alışveriş yapabiliyor. 2010 yılında hayata geçen bu proje, Türkiye’ye örnek oldu. 50’ye yakın belediye ve birçok vakıf ve dernek bu projeye geçti” dedi.
Sosyal projelerin içerisinde olmaya gayret ettiklerini söyleyen Yaşar, Yoksullarla Dayanışma Haftası’na ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yoksullukla Mücadelede Gönül Ve Güç Birliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 11 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yoksullukla Mücadelede Gönül Ve Güç Birliği haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:05
  • Guneş
   05:56
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:51
  • Akşam
   19:50
  • Yatsı
   21:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı