Gündem Haberleri

  Yoksullaştıysan Başbakan’a ‘Git’ de

  Süleyman DEMİRKAN
  29.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın 9 yıldır tek başına iktidar olduğu halde çırak ve kalfa olarak bir eser ortaya koyamadığı halde, şimdi üçüncü bir ustalık dönemi istediğini belirterek, “Hayali ustalıkla milleti bir daha kandırmaya çalışıyor” dedi.

  Bahçeli, dün Düzce, Sakarya ve Kocaeli mitinglerinde özetle şunları söyledi:
  - “İktidar adil, güvenlikli, hilesiz bir seçimin yapılmasını sağlamalı. Vatandaşlarımız huzur içerisinde sandığa gidebilmeli, özgür bir şekilde iradesini ortaya koyabilmeli. Evinizde aşınız kaynıyor, çocuklarınız iş sahibi olmuş, gelir düzeyiniz ve hayat standardınız yükselmişse, terör durdu, huzur içinde yaşıyorsanız, Başbakan’ın ‘durmak yok yola devam’ sözüne hep beraber katılabilirsiniz. Ama bunların hiçbir doğru değil, düne göre daha da yoksullaşmış, evlatlarınıza iş temin edemiyorsanız 12 Haziran’da, ‘Sayın Başbakan yeter artık git’ demek lazım. Bu hükümet yıprandı, tükendi yapacak bir şeyi kalmadı.
  - Sayın Başbakan çıldırmış ve çılgın projelerle milleti kandırmaya çalışıyor. Apartman üstüne apartman dikme peşinde. Yoksul halk çoğunluğu hiç akıllarında yok. Yeter artık yediğiniz.
  - Sayın Başbakan partileri suçluyor. Senin mitinginde şunlar var diyor, peki seninkinde kimler vardı? Demokratik açılım zırvası ile ülkeyi ve milleti bölünmeye doğru götürüyorsun.”

  Tuğla tuğla hesap soracağız

  - Bahçelİ, AK Parti’nin üçüncü kez iktidar olması halinde, bin yıllık kardeşliğin kavgaya dönüşeceğini ve bölünme sürecinin yaşanabileceğini belirterek şöyle devam etti: “Başbakan’a böyle bir gizli gündemle üçüncü dönemi yaşatmayın. Yoksa Türkiye yaşanmaz hale gelir.
  - Bu milleti her alanda bölmeye çalışıyorlar. Bölünmenin tek hayırlısı bölünmüş yollar. Kendisi havadan gidiyor, bu yolların ne halde olduğunu bilmez. Ben, seçim dönemeni karayollarından giderek geçiriyorum. Güzel bir proje ama bu yollar köstebek çukuru gibi. O müteahhitlerden de o çukurların hesabını sormak lazım.
  - TOKİ’nin hesabını da tuğla tuğla soracağız. Ne kadar konut yapmışlarsa hepsini tuğla tuğla inceleyeceğiz. Yolsuzluk bedeli ne kadarsa onları sorumlularından geri alıp ‘bu nasıl ev’ diyen vatandaşlarımıza eşit olarak dağıtacağız.”

  Savcılar gazetecilere kasedi sorsun

  BAHÇELİ, gazetecilerle yolda sohbet ederken Zaman yazarı Hüseyin Gülerce’nin “Büyük sarsıntılar yapacak kasetler çıkabilir, MHP seçimde havlu atmak zorunda kalabilir” şeklindeki yazısının anımsatılması üzerine de, Mümtazer Türköne, İhsan Dağı gibi isimlerin de benzer şeyler söylediğine dikkat çekti. Bahçeli, “Demek ki bunların bir bilgileri var, nereden biliyorlar, savcıların böylesine ciddi bir iddiayla ilgili, çağırıp, bunları nereden biliyorsunuz, bu konuda ne biliyorsunuz diye sorması lazım” görüşünü dile getirdi.

  8 çiziyorlar

  Bahçeli, Başbakan hükümet kanadından askerlere ilişkin yapılan değerlendirme ve operasyonlarla ilgili soru üzerine, “Başbakan ve kurmaylarının konuşmaları hep 8... Başladığı noktaya sürekli geri dönüyor. Başından beri bu manzara böyle, sağlıklı değil. Ağzına geleni söyleyerek siyaset yapılmaz” dedi. Bahçeli, 8’in bir tek araba kullanmayı kullanmayı öğrenirken, “iyi bir yöntem” olduğunu da belirterek, “8 çalışırsanız, refleksleri geliştirir” diye espri yaptı.

  Ömrümüz yolda geçiyor

  DEVLET Bahçeli, Gerede Dörtdivan’da verdiği kahvaltı molasında yurttaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Çok sayıda yurttaş, Bahçeli’yle fotoğraf çektirirken, bazıları da “yanınızdayız” mesajı verdi. Bir kadın, “CHP’liyim ama sizi seviyorum” diye moral verirken, “Alevi” olduğunu belirten bir genç de “Oyumu MHP’ye vereceğim” dedi. Püskevit dağıtımına devam edilen mitinglerde Bahçeli, şöyle konuştu: “Başbakan, seçim meydanlarında muhalefet partilerini aşağılıyor. Güya çok sık miting yapıyormuş, diğer partiler bu hıza yetişemiyormuş. Sen, eşit şartlarda yarış yaptın mı ki, bunu söylüyorsun? Kıt imkanlarla hizmet yarışında ömrü karayolunda geçen Milliyetçi Hareket’i hor görüyor.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı