« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yoklama çektiler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

Her iki takım da birbirlerini yeteri kadar tanımadıkları için birinci bölümde karşılıklı yoklama çektiler. G.Saray'ın oyunda yerleşim planı görüntü olarak iyiydi. Ama süslemeler yeterli değildi. Örneğin; defans oyuncularından Fatih ve Ümit arkalarına çok adam kaçırdılar. Hücumda teşebbüs hemen hiç yoktu. Dortmund kalesini yormak isteyen bir tek Okan vardı.

İkinci bölümde G.Saray beklenen presi yapmaya başladı. Aksiyon bağlantılarını orta sahadan itibaren kurdu. Yalnız bu noktada Burak'tan söz etmek gerekir... Rakip alanın çerçevesi içinde hiç bir zaman hazır değil. Topla birlikte iken çabuk değil. Çabuk olamadığı için de hazırlıksız kalıyor ve beklenen sonuca ulaşamıyor. Burak takımda yer bulmak istiyorsa, bu eksikliğini gidermesi şart.

<ı>Tek pasın önemi

G.Saray oyunu tek pasa dönüştürüp, aksiyon bağlantılarını çabuk yaptığı an rakip kim olursa olsun, şaşkınlık geçiriyor. Çünkü top kazanma arzusu oyuncular içinde yarış haline geliyor. Top rakipte iken aniden 3 kişi olabiliyorlar.

Fatih Terim genç oyuncularının hepsini görmek istiyor. Alper'den sözetmek gerekirse.. Hiç de acemilik çekmiyor... Oynadığı kulvarı rahatlıkla kullanıyor. Alper ilerleyen zamanla birlikte büyük bir kazanç olacak.

Oynanan futbol her iki takım açısından da, yakında başlayacak lig maçları için oyun şablonu, oyuncu kazanma, neler yapılabileceğini görme düşüncesini taşıyor. Bu nedenle ufak tefek yanlışlıklar oluyor... Bu yanlışlıkları da görmek de, teknik heyetin işi...
Bunları da Beğenebilirsiniz