"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

YÖK’ün telefonları niye açılmıyor

YALÇIN Bey, bu duruma lütfen duyarlı olunuz.

0312-298 79 09-10
Yukarda yazılan YÖK’e ait telefon numaraları hiç bir şekilde cevaplanmıyor! Ankara dışındayız ve gönderdiğimiz bir evrağın ulaşıp ulaşmadığını öğrenmek için gün içinde defalarca aramamıza rağmen bir Allahın kulu o telefonu açmıyor!
YÖK gibi bugün üniversiteleri yöneten bir kurum nasıl olur da insanları bu şekilde mağdur eder!
Ne yapmam bekleniyor acaba? Kalkıp 1000 km yoldan evrağım geldi mi diye YÖK’e mi gideyim!
Yeni YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’dan rica ediyorum; bu durumu en kısa zamanda çözüme kavuştursun.
Devlet dairelerinde çokça şahit olduğumuz telefon çalar, memur çayını yudumlar olayının artık geçmişte kalmış olduğunu umut ediyorum!
Nihal SEÇİL

Numune’ye yürüyen merdiven olur mu

BİZİM her sabah işyerine gitmek için kullandığımız güzergah olan Numune Hastanesi’nin önü inanın ana-baba günü ve ben her sabah oradan geçerken inanın büyük bir rahatsızlık duyuyorum. Hastaneye ulaşmak için insanlar kendilerini resmen ölüme atıyorlar. Karşıya geçmek için oraya yürüyen merdivenle alt yada üst geçit tarzı bir şeyin yapılması gerekiyor. Biraz üstünde İbni Sina Hastanesi için bu tarz bir şey yapılmış ama hiç kullanmadığım için ordan Nnumune’ye geçiş var mı bilmiyorum. İnsanlar hasta yaşlı ve karşıya geçmek için izdiham oluşuyor.
Normal bir üst geçidi yaşlılar kullanamaz. Ama, yürüyen merdivenin yararlı olacağını düşünüyorum.
Böylelikle biz de her sabah birilerini ezme tehlikesinden kurtulmuş oluruz.
(Not: Bu yazıyı yazarken TV’lerde, Kolombiya’da tepe üzerine kurulmuş bir gecekondu mahallesine, yüzlerce metre uzunluğunda yürüyün merdiven inşa edildiği haberi verdi... Belki böyle bir şey esin kaynağı olabilir.)
Mustafa YILDIRIMOĞLU

KISA... KISA...

ZİYA Gökalp Caddesi, Kolej Kavşağında faaliyet gösteren Double Tree Hilton Otel’in kaldırım üzerindeki ağaçları ışıklandırmak adına dallarını kırdıkları için Büyükşehir Bele-diyesi’nin 153 no’lu hattına bildirdik.
Dün başvurumun işlemden kaldırıldığını çünkü o işletmenin AKP Ağrı Milletvekili Cemal Kaya’nın olduğunu söylendi.
Böyle işe çok hoş olmadığını belirtmek isterim.
Mustafa SARI
X