Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  YÖK’ten pedagojik formasyon için ALES uyarısı

  AA
  19.09.2013 - 17:21 | Son Güncelleme:

  Yükseköğretim Kurulu, pedagojik formasyon eğitimi sertifika programlarına başvurularında ALES sonuçlarının kullanılması nedeniyle adaylara uyarıda bulundu. Programların en geç Aralık 2013’te başlatılıp, yaz dönemi öğretmen atamalarına yetişecek şekilde tamamlanmasının planlandığını duyurdu.

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK), pedagojik formasyon eğitimi sertifika programlarının en geç Aralık 2013’te başlatılıp, yaz dönemi öğretmen atamalarına yetişecek şekilde tamamlanmasının planlandığını bildirdi. YÖK’ten yapılan açıklamada, daha önce 2013-2014 öğretim yılından itibaren pedagojik formasyon eğitimi sertifika programlarına başvurularda akademik ortalamanın yanında ALES sonuçlarının da kullanılacağının duyurulduğu hatırlatıldı.

  ALES sonbahar 2013 başvurularının yarın sona ereceği belirtilerek, söz konusu programlara başvurmak isteyen adayların vakit geçirmeksizin yarın mesai bitimine kadar ÖSYM’ye online olarak başvurularını yapmaları gerektiği dile getirildi.

  Programla ilgili çalışmaların sürdürüldüğü ifade edilen açıklamada şunlara yer verildi:

  “En geç Aralık 2013’te başlatılıp, yaz dönemi öğretmen atamalarına yetişecek şekilde programların tamamlanması planlanmaktadır. Halen Kurulumuzda konuyla ilgili çalışmalar sürdürüldüğünden akademik ortalama ve ALES sonuçlarının katkı oranları ve başvuracak adaylarda aranacak asgari akademik ortalama sınırı ileriki günlerde belirlenmiş olacaktır. Programla ilgili ayrıntılı bilgiler yine önümüzdeki süreçte YÖK ve ÖSYM web sayfalarında ilan edilecektir.”

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı