Gündem Haberleri

GÜNDEM

  YÖK’ten Atatürk İlkeleri dersi açıklaması

  Hürriyet Eğitim
  31.08.2012 - 16:53 | Son Güncelleme:

  Üniversitelerde Atatürk ilkeleri dersinin kaldırılacağına yönelik haberler üzerine YÖK’ten yazılı açıklama yapılarak, YÖK Başkanı’nın bu yönde bir açıklamasının bulunmadığı belirtildi.

  Bugün Taraf Gazetesi’nde Tuğba Tekerek imzasıyla yer alan, “Üniversitelerde YÖK İnkılabı: Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi dersi kalkıyor” başlıklı habere YÖK’ten açıklama geldi. YÖK Başkanı Çetinsaya’nın böyle bir açıklamasının olmadığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

  “Üniversitelerde YÖK İnkılabı: Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Dersi kalkıyor” başlıklı haberin Yükseköğretim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’nın beyanına atıfta bulunularak hazırlandığı algısı ortaya çıkmaktadır. Ne var ki Sayın Çetinsaya’nın haberi hazırlayan muhabire ya da başka bir gazeteciye böylesi bir açıklaması olmamıştır. Yükseköğretim Kurulu, yükseköğretimin yeniden yapılandırılması kapsamında üniversitelerimizin eğitim-öğretim, araştırma ve toplumsal hizmet fonksiyonlarının iyileştirilmesi noktasında reform çalışmalarını sürdürmektedir.”

  YÖK’ten Atatürk İlkeleri dersi açıklaması ATATÜRK İLKELERİ DERSİ HEP VARDI

   

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı