« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yok böyle teklif

Transfer sezonunu hızlı bir giriş yapan Monaco, Ronaldo’ya 50 milyon Euro yıllık gelir teklif etti.Rus milyarder Dmitry Rybolovlev’in satın aldığı Fransız kulübü, Portekizli yıldız için Real Madrid’e de 85–100 milyon Euro arası bir bonservis bedeli ödemeyi de göze aldı.

Koray Durkal
SON GÜNCELLEME

DÜNYANIN en iyi futbolcularından biri olarak gösterilen Cristiano Ronaldo’nun gelecek sezon hangi forma altında mücadele edeceği belirsizliğini korurken Monaco ibreyi kendi lehine çevirecek bir adım attı. Uzun süreden beri yıllık ücretine zam isteyen ve kulübü Real Madrid ile yola devam etme konusunda aklında soru işaretlerinin bulunan Portekizli yıldız son olarak bir yıllığına 20 milyon Euro ve kulübün kendisi üzerinden kazandığı senelik 17 milyon Euro’luk reklam haklarının da tamamını istemişti.

YILLIK ÜCRETİ 23 MİLYON EURO

BU teklifi kabul etmesi zor gözüken Real Madrid ile yollarını ayırması beklenen Ronaldo’nun yardımına ise Fransız kulübü Monaco yetişti. PSG’nin sahibi Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani ve Real Madrid Başkanı için bir baş belasına dönüşen Rus milyarder Dmitry Rybolovlev, Ronaldo’ya yaptığı çılgın teklifle transfer borsasını bir kez daha derinden sarsmaya hazırlanıyor. Real Madrid’in yıllık 14 milyon Euro’luk teklifini gölgede bırakan Rybolovlev, bonservis bedeli olarak 85–100 milyon Euro arası bir ücreti gözden çıkarırken, Ronaldo’ya ise yıllık 23 milyon Euro teklif etti.

MENDES YİNE DEVREDE

BU ücretin yanı sıra 10 milyon Euro bonus ve reklam haklarının tamamını gözden çıkaran Rus iş adamının Ronaldo’ya yıllık 50 milyon Euro gibi bir rakam ödemesi bekleniyor. Bu yaz Falcao, Carvalho, James Rodriguez ve Moutinho gibi isimleri kadrosuna katan Rybolovlev bu oyuncuların tamamını menajer Mendes ile olan bağları sayesinde bitirirken, Ronaldo’yu da bu yolla da Fransa’ya getirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz