« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yok böyle futbolcu

Fenerbahçe’yi yıkan golleri atan Gekas sadece yıldız forvetleri değil 15 lig takımını da geride bıraktı. Akhisar’a liderliği getiren Yunan yıldız kulübünün kasasını da doldurdu.

Ümit GENÇ
SON GÜNCELLEME

AKHİSAR’DA ikinci sezonunu geçiren Gekas attığı gollerin yanı sıra kulübüne sağladığı kazançla da dikkat çekiyor. Bu sezon çıktığı 4 lig maçında 6 gol atmayı başaran Yunan golcü, ligin en mütevazı kulübü olan Akhisar’a önemli bir gelir kaynağı da oluşturdu. TFF’den alınan primler göz önüne alındığında Sivas maçında 1 puanı getiren 2 golü atan Gekas, bu maçta kulübüne 470 bin TL kazandırdı. Kayseri Erciyes ve Fenerbahçe maçlarında attığı 2’şer golle galibiyeti getiren tecrübeli golcü, bu maçlarda da maç başı 940 bin TL’nin kasaya girmesini sağladı.

ALDIĞININ FAZLASINI KAZANDIRDI

YAZ sezonunda Yunanistan Milli Takımı ile birlikte Dünya Kupası’nda boy göstermesine karşın yıllardır olduğu gibi 4 büyük kulübün transfer listesine giremeyen Gekas’ın kulübünden aldığı yıllık ücret ise 4 büyüklerdeki futbolculara göre çok az. Manisa temsilcisinden yıllık 1 milyon TL alan Gekas, 14 günlük kısa bir sürede kulübüne aldığının 2 katından fazla para kazandırdı. Gekas’ın Akhisar kasasına soktuğu toplam para 2 milyon 350 bin TL.

15 TAKIMA BEDEL GOLCÜ

Gekas Süper Lig’de mücadelme eden 15 takımdan çok gol attı. 6 golü bulunan Yunan golcü sadece, 6 gollü Kasımpaşa ve 7 gollü Gençlerbirliği’ni geçemedi. Gekas’ın takımı Akhisar ise 8 golle ligin en golcü takımı.

TERCÜMANI BiLE YOK

DÜNKÜ maçın yıldızı Gekas karşılaşma sonra açıklama yapmadı. Bunun nedeni ise Gekas’ın Akhisar’da Yunanca bilen tercümanın olmaması. Gekas idmanlarda teknik ekip ve takım arkadaşları ile az bildiği İngilizce konuşuyor ama yanlış demeç vermekten korktuğu için basına İngilizce açıklama yapmıyor.
Bunları da Beğenebilirsiniz