AĞRI HABERLERİ

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç Ağrı'da

AA / Hüseyin Yıldız
24.02.2016 - 17:08Son Güncelleme :
AA / Hüseyin Yıldız

AĞRI (AA) - Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Ağrı'da çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Saraç, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesine gelişinde, rektör Prof. Dr. İrfan Aslan tarafından karşılandı.

Üniversitede İslami İlimler Fakültesi'ni de gezen Yekta Saraç, öğrencilerle de bir süre sohbet etti.

Ağrı Valisi Musa Işın'ı da makamında ziyaret eden Prof. Dr. Saraç, yükseköğretime ilişkin Vali Işın ile görüş alışverişinde bulundu.

Vali Işın da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Saraç'ın ziyaretini, Ağrı'ya verdiği önemin bir ifadesi olarak gördüğünü dile getirerek, "Üniversitemiz de çok ciddi hizmetler ve yatırımlar yapılmıştır. Ben inanıyorum ki YÖK Başkanımızın, üniversitemizi ve ilimizi ziyaret etmeleri hem üniversitemiz açısından ve hem de Ağrı için önemli bir ziyarettir. Bunun meyvesini inşallah önümüzdeki dönemlerde birlikte yiyeceğiz" diye konuştu.

- Öğretim üyeleriyle de bir araya geldi

Yekta Saraç, valilik ziyaretinin ardından İbrahim Çeçen Üniversitesi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda öğretim üyeleriyle bir araya geldi.

Üniversiteyi tanıtan video gösterimiyle başlayan toplantı, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Prof. Dr. Saraç, Ağrı ziyareti kapsamında, Doğubayazıt ilçesindeki Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu, İshakpaşa Sarayı ve Ahmed-i Hani Türbesi'ni de ziyaret etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç Ağrı'da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç Ağrı'da haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı