Gündem Haberleri

  YÖK Başkanı: Kıyafet kuralına uyulacak

  Hürriyet Haber
  16.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz, rektörlerden üniversitelerde kılık kıyafet kurallarına titizlikle uymalarını istedi.

  Rektörler Komitesi, Gürüz'ün başkanlığında dün toplandı. 2.5 saat süren toplantıda, görevlerine yeni başlayan rektörler tanıtıldı. Gürüz, üniversitelerde kayıt dönemi başladığını hatırlatarak, kayıtlar sırasında ve öğretim yılı içinde kılık-kıyafet kurallarına titizlikle uyulmasını istediği.

  TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Namık Kemal Pak da, üniversitelerin ulusal ve uluslararası alanda bilimsel gelişmelere rahatlıkla ulaşabilmeleri amacıyla kurulan Ulusal Akademik Ağ ve BilgiMerkezi (ULAKBİLİM) konusunda brifing verdi. Pak, ULAKBİLİM'in daha sağlıklı işleyebilmesi için daha fazla kaynak ayrılmasını istedi. Gürüz de, bu amaçla YÖK'ün bütçesine 15 milyon ABD doları tutarında kaynak aktarılması için çalışacağını söyledi.

  Toplantıda ayrıca, üniversitelerin bölüm ve anabilim dalı başkanlıklarında görev yapacak öğretim üyelerinin seçimle mi yoksa atamayla mı gelmesi gerektiği konusu tartışıldı ve konunun değerlendirilmesi için görüşmeler ertelendi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı