Gündem Haberleri

  Yoğun bakımdan çıktı ama yarası iyileşmiyor

  Hürriyet Haber
  06.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çanakkale'de 31 Aralık günü geçirdiği trafik kazasında yaralanan Bülent Ersoy, dün cerrahi yoğun bakımdan çıkarılarak, odasına yerleştirildi. Sanatçı, dün de ziyaretçi kabul etmedi.

  Gaziosmanpaşa'daki Şafak Hastanesi'nin Başhekimi Prof. Dr. Naci Gürses, sanatçının kasığındaki 20 santim boyunda ve 3 santim genişliğindeki yaradaki kanamanın kontrol altına alındığını söyledi. Yarada şu anda yaklaşık 5 santim çapında bir açıklık olduğunu belirten Prof. Gürses, ‘‘Sanatçının daha önce aldığı ilaçlar ve geçirdiği operasyonlar nedeniyle, yarası zor iyileşiyor. Yarada, iki derinin biraraya gelmediği 5 santimlik açığı gözlemliyoruz’’ dedi.

  Prof. Gürses, enfeksiyon nedeniyle ateşi zaman zaman yükselen Ersoy'un, eşi Cem Adler'in bir gazeteciyle tartışması sonrasında 21'e çıkan tansiyonunun da kontrol altına alınarak, 13-14 seviyesine indiğini söyledi. Sanatçının daha önce bir böbreğinin alınması ve karaciğer rahatsızlığı bulunması nedeniyle hassas bünyeye sahip olduğunu belirten Prof. Gürses, Ersoy'un uzun süre hastanede yatabileceğini kaydetti.

  Prof. Gürses, Ersoy'un ayak tarağında bulunan iki kırığın fazla önemli olmadığını, ancak sanatçının yürüme süresini uzatabileceğini söyledi. Yapılacak konsültasyon sonrasında Ersoy'un kırık kemiklerinin birleştirilmesi için bir operasyon uygulanabileceğini belirten Prof. Gürses, operasyonun sanatçının daha erken ayağa kalkmasını sağlayabileceğini ancak bu durumda hastane günlerinin uzayacağını anlattı.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı