Eğitim Haberleri

  YLSY tercihleri başladı - YLYS başvuruları için son gün ne zaman?

  Hürriyet Eğitim
  05.01.2018 - 12:30 | Son Güncelleme:

  2017 YLSY’de adaylardan adına öğrenim görecekleri kurumlar için tercihler alınmaya başlandı. Adaylar ÖSYM’nin internet adresinden 10 Ocak’a kadar tercih işlemlerini yapabilir.

  MEB tarafından yurtdışına lisansüstü öğrenim görmek amacıyla gönderilecek adaylardan; ikinci aşamada, adına öğrenim görülecek kurum tercihleri alınmaya başladı.

  Adaylar, adına öğrenim görülecek kurum tercihlerini, 5-10 Ocak arasında ÖSYM’nin internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile yapabilir.

  2017 YLSY BAŞVURU VE TERCİH KILAVUZUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

  YLSY ile ilgili her türlü açıklama ve sınav sonuçlarının adaylara duyurulması, MEB ve ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılır. Millî Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü ve ÖSYM’nin internet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. İşlemlere ilişkin duyurular http://yyegm.meb.gov.tr ve http://www.osym.gov.tr adreslerinden yapılacaktır. Adaylara posta ile tebligat yapılmayacaktır. Duyurularda belirtilen iş ve işlemleri zamanında yapmayan adaylar, haklarından vazgeçmiş sayılacaktır.

   

  Etiketler: YLYS
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı