Gündem Haberleri

  Yiyelim paraları

  Tolga YANIK- Hasan DÖNMEZ / DHA
  22.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  32 ilde yapılan operasyondan 3 milyon liralık dolandırıcılık çıktı. Paravan şirketler aracılığıyla dolandıran çete üyelerinin paraları eğlencede harcadığı anlaşıldı.

  Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, Konya merkezli, aralarında İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyükşehirlerin de bulunduğu 32 ilde, kurdukları 10 paravan şirket sayesinde 3 milyon liralık dolandırıcılık olayına karıştıkları öne sürülen bir şebeke tespit etti. Geçen salı günü düzenlenen operasyonda 35 kişi gözaltına alındı.

  KADINLARLA KUTLAMA

  Yaklaşık 50 lüks otomobil ile 1 yolcu otobüsüne de el konuldu. Şebekenin, operasyonun yapıldığı illerde kurduğu gıda, inşaat, mobilya, tarım ve otomotiv şirketleri aracılığıyla 100’ün üzerinde kişiyi dolandırdığı öne sürüldü. Şebekenin Konya lideri olduğu öne sürülen Abdullah Y. (26) ve yardımcılarının lüks ev ve villalarda oturup, lüks otomobil kullandığı iddia edildi.

  ‘Parayı bulduk şükür’

  Şebeke liderinin yardımcısı olduğu öne sürülen İdris Ö.’nün (28) ise her dolandırıcılık olayının ardından diğer şebeke üyeleriyle birlikte yabancı uyruklu kadınlarla kutlama yaptığı belirtildi. Kutlamaların fotoğraflarını Facebook’ta paylaşan İdris Ö.’nün “Bugün de parayı bulduk şükür, yiyelim o zaman” yazması dikkat çekti.

  Evlatlarım babanız için ne yaptınız?

  ŞEBEKE üyelerinin polisin telefon dinlemelerine takılmamak içinde şifreli olarak yapacakları dolandırıcılık hakkında ‘proje’ ve ‘katalog’ olarak bahsettikleri öğrenildi. Şebekenin Ankara’daki lideri olduğu öne sürülen Şahin U.’nun ise diğer şebeke üyelerini telefonla her gün arayıp, “Evlatlarım, bugün babanız için ne yaptınız?” diyerek kontrol ettiği belirtildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı