Gündem Haberleri

  YISİAD başkanlığına Atilla Karagöz seçildi

  A.A
  07.10.2007 - 11:38 | Son Güncelleme:

  Yıldırım Sanayici ve İşadamları Derneğinin (YISİAD) başkanlığına Atilla Karagöz seçildi.

  Kurban Yolcu'nun istifasının ardından YISİAD başkanlığını vekaleten yürüten Atilla Karagöz, tek listeyle gidilen olağan genel kurulda bu göreve getirildi.
  Karagöz başkanlığındaki yönetim kurulunda, Mustafa Ertemur, Abdullah Maviçiçek, Halil Arslan, İrfan Akaya, Sinan Demiroğlu, Ali Osman Çakal, Levent Çelik ve Faruk Beyazıt yer aldı.

  Atilla Karagöz, yaptığı konuşmada, yeni dönemde Yıldırım'da planlı bir sanayi bölgesi kurulması ve mevcut sanayi bölgelerinin iyileştirilmesinin en önemli hedefleri olduğunu söyledi.

  YISİAD'ın 4 yıl önce Yıldırım'da faaliyet gösteren birkaç iş adamı tarafından kurulduğunu hatırlatan Karagöz, şunları kaydetti:

  “Yıldırım, Bursa'nın kanayan yarasıdır. Planlaması olmayan, dar hatta çıkmaz sokaklardan oluşan bir yerleşim merkezidir. Dahası Yıldırım'daki sanayi tesisleri de bu çarpıklıktan nasibini aldılar. Maalesef Yıldırım'daki iş adamları elektriğin yetersizliği, yol sorunu, tesisini büyütecek yatarım alanı bulamamak gibi bir iş adamının uğraşmaması gereken sorunların arasında boğuluyorlar. Öncelikli hedefimiz adını taşıdığımız Yıldırım'da sanayi tesislerinin sağlıklı bir ortama taşınması olacak. Elbette bu konuda yerel yöneticilerimiz, mülki amirler, Ankara ve sanayicilerimizle el birliği etmesi gerekiyor. YISİAD olarak bu kurumların tamamı arasında köprü kurulması için çabalayacağız.”

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı