Yine yetişmiyor

BERLİN
30.09.2015 - 15:35 | Son Güncelleme:

Berlin’de yapımı yılan hikayesine dönen ve Berlin Eyalet Başbakanı Klaus Wowereit’ın istifasına neden olan Berlin Brandenburg Havaalanı, belirlendiği tarihte yine hizmete giremeyecek.

Brandenburg Eyalet Meclis Havaalanı Komisyonuna bilgi veren Berlin Brandenburg Havaalanı Şefi Karsten Mühlenfeld, yapımı tamamlanan 600 duvarın yıkılıp yeniden yapılacağını söyledi.

Yangına dayanıklı olarak yapılması zorunlu olan duvarların istenilen özellikte olmadığının bitirildikten sonra anlaşıldığını anlatan Mühlenfeld, duvarların yeniden yapılacağını, kabloların döşeneceğini ve bunun da zaman alacağını anlattı.

Yine yetişmiyor

Tam adıyla Berlin Brandenburg Willy Brandt Havaalanı olan uluslararası uçuşlar için planlanan havaalanının 3 Haziran 2012’de hizmete girmesi planlanmıştı.
Ancak teknik hatalar ve yanlış planlama yüzünden hizmete giremedi. Önce yangın söndürme sisteminde hata olduğu açıklandı ve açılışı 2012 Ekim ayına ertelendi. Ardından 2013 yılının Mart ayına ertelenen açılış, daha sonra 2017 yılı olarak duyuruldu.

Uzmanlar havaalanının hizmete giriş tarihinin 2017 yılına yetişemeyeceğine işaret ediyor.EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı