Gündem Haberleri

  Yine 'Van Gölü canavarını' gördük iddiası

  13 Mart 2007 - 13:58Son Güncelleme : 13 Mart 2007 - 14:09

  Tatvan-Van seferini yapan Orhan Atliman isimli feribotun kaptan ve personeli, “Van Gölü canavarını” gördüklerini iddia ettiler.

  Van'da yıllardan beri gündemde olan, Gevaş ilçesinde maketi bile yapılan ”Van Gölü Canavarı”nın, Tatvan-Van seferini yapan, “Orhan Atliman” isimli feribotun kaptan ve personeline kendini gösterdiği ileri sürüldü.
  Tatvan-Van seferini yapan feribot ikinci kaptanı Necdet Acar, Van Gölü canavarını gördüklerini söyledi.

  Acar, bugüne kadar Van Gölü'nde inci kefali dışında yaşayan canlının olmadığına inandıklarını belirterek, şöyle dedi:
  Ben, üçüncü kaptanımız Maşallah Baldır ve diğer personelimiz, kaptan köşkünde oturuyorduk. Gölde tam yol ilerlerken, ilçemiz sınırları içerisinde Zin Burnu (POR) diye adlandırdığımız yerde, yaklaşık 2 mil uzaklığımızda, üzerimize hızını anlatamayacağım bir cismin geldiğini fark ettik. Başta bunun bir hız teknesi olduğunu düşündük. Ben ve arkadaşlarım, kendi aramızda teknenin bu saatte gölde ne aradığını ve yapısını tartışmaya başladık. Tam bunu konuşurken, kamaramızda bulunan dürbünle cismi izlemeye başladık. Bize doğru gelen cismin geçmişte anlatılan yaratık olan Van Gölü canavarı olduğunu düşünmeye başladık. Yanımızda bulunan cep telefonlarıyla görüntüyü kaydetmeye çalışsak da güneşin dik ışıklarından dolayı net bir görüntü alamadık.”

  Acar, çok büyük bir balinaya benzeyen yaratığın her suya batıp çıktığında bir tekne kadar dalga oluşturduğunu, daha önce kendisinin bu tür şeylere inanmadığını, ancak gördüklerinden sonra gölde büyük bir yaratığın yaşadığına inandığını söyledi.

  “BİR BALİNA KADAR BÜYÜKTÜ"

  Geminin üçüncü kaptanı Maşallah Baldır ise suya girip çıkan ve daha çok balinaya benzeyen yaratığın, sırtının siyah, sudan çıktığında ise karın bölgesinin renginin beyaz olduğunu söyledi.

  Baldır, gördükleri manzara karşısında hala şaşkın olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

  “Ben tek başıma bunu görseydim, açıklamazdım. Çünkü bu konuda çok spekülasyonlar var. Benimle beraber diğer arkadaşlarımızın tamamı bunu gördü. Bunun mutlaka araştırılması lazım. Yanımızda bir görüntüleme kayıt cihazının olmayışı, çok büyük bir şanssızlık. Çünkü hep birlikte gördüğümüz Van Gölü canavarı, daha sonra sulara gömülerek kayboldu. Geçmişte bana 'Gölde canavar var mı?' diye sorduklarında soruyu soranları tersliyor, tepki gösteriyordum. Ama şimdi inanıyorum ki Van Gölü'nde bir yaratık var.”

  Baldır, su altı inceleme ekiplerinin ve konuya ilgi duyan bilim adamlarının, bu yaratığı bulmak için Van Gölü'nü incelemeleri gerektiğini savundu.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 88 Yorum }
  • mehmet kalayoğlu 13.3.2007 23:18:20
   Van Gölü Canavarı'ndan daha çok , ilgimi, Geminin Üçüncü Kaptanının ismi çekti :))) Maşallah Baldır...
  • bekir özartan 13.3.2007 23:04:09
   Rüya görmüşsünüzdür.
  • turgut akcakoca 13.3.2007 23:03:32
   valla iskocyada lohnes golundede var...................
  • Remzi Babacan 13.3.2007 22:53:19
   Feribot bu sıralar iş yapmıyor anlaşılan,hareket lazım ver gazı kaptan.)))
  • kemal kılıç 13.3.2007 22:48:17
   Ben gittim göremedim o canavarı orda.bırakın ya bu tür işleri.Van'ın boyle asparagas haberlere ihtiyacı yok.Van'ın tarihsel,kültürel,turistik değerlerini tanıtın.Canavarla bu iş olmaz.
  • inci Sarı 13.3.2007 22:36:50
   EVET TURİZMİ CANLANDIRMAK İSTİYOR DİYECEĞİM AMA HANGİ AKILLI GİDİP DE BİR CANAVAR GÖREYİM DER... gALİBA ACAYİP BİR ŞEY ORDA YA... CANAVAR OLMASA BİLE GÖZ YANILMASINA YOL AÇACAK BİR OLAY...
   
  HaberlerGalatasarayFenerbahçeAlmanyaniobeburçsurvivorışid