« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yine Usain Bolt, yine birincilik

Diamond League'in Lozan ayağında Jamaikalı atlet Usain Bolt, erkekler 200 metreyi 19.58'lik derecesiyle ilk sırada tamamladı. Blake ise, 100 metredeki derecesiyle "Tarihin en hızlı ikinci adamı" oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Diamond League'in Lozan ayağında Usain Bolt, erkekler 200 metreyi 19.58'lik derecesiyle ilk sırada tamamladı.

Ligin takvim liderliğini elinde bulunduran Churandy Martina 19.85 koşarak Hollanda ulusal rekorunu kırarken, Jamaikalı Nickel Ashmeade ise 19.94 ile üçüncü sırada finiş gördü.

JETER'DEN BURUK RÖVANŞ

tr.eurosport.com'un haberine göre; Olimpiyat Oyunları’nda Shelly-Ann Fraser-Pryce’a geçilen ve 100 metre kadınlarda gümüş madalyada kalan Carmelita Jeter, Jamaikalı rakibinden bu kez rövanşı aldı. Fraser-Pryce ile aynı derece olan 10.86’yı koşan ABD’li atlet, Lozan ayağında galibiyete ulaştı.

TARİHİN EN HIZLI İKİNCİ ADAMI BLAKE

Diamond League’in Lozan ayağında son dünya şampiyonu Yohan Blake, erkekler 100 metre yarışını 9.69’luk derecesiyle ilk sırada tamamladı.

Olağanüstü bir yarış çıkaran Blake, 9.69 koşarak formunu kanıtladı. Daha önce 2009 yılında Şanghay GP’de 9.69 koşan Tyson Gay ile aynı dereceyi elde eden Blake, böylece Lozan’daki yarışın ardından “Tarihin en hızlı ikinci adamı” ünvanını Gay ile paylaşmış oldu.

Tyson Gay, Lozan’daki yarışı 9.83 ile ikinci sırada tamamlarken, Nesta Carter finişi üçüncü gördü.

YİNE KİRANİ JAMES

400 metre erkeklerde son Olimpiyat şampiyonu Kirani James, 44.37’lik derecesiyle yarışı ilk sırada tamamladı. Takvim liderliğinde halen Beijing 2008’in 400 metre kazananı LaShawn Merritt bulunuyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz