Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yine taraftar krizi

Beşiktaş'ın Süper Lig'in ilk yarısının son haftasında kendi evinde oynayacağı Bursaspor maçı öncesi, karşılaşmanın futbol ve ligin kaderi açısından önemi kadar Yeşil Beyazlı taraftarların İstanbul İnönü Stadı'na gelip gelmeyeceği konusu da konuşulmaya başlandı.

ÖVÜNÇ ÖZDEM/İSTANBUL,(DHA)
SON GÜNCELLEME
Her iki takım arasında son yıllarda oynanan karşılaşmalarda misafir ekibin taraftarnın deplasman maçlarına gitmeleri güvenlik gerekçesiyle mücadelenin oynandığı Emniyet müdürlükleri tarafından yasaklanmıştı.

İki takım taraftarları arasında 2003-2004 sezonu sonrası Bursaspor'un Süper Lig'ten düşmesinin ardından başlayan gerginlik, son 5 sezonda da devam etmişti. Bursaspor'un yeniden Süper Lig'e çıkmasının ardından iki takım taraftarlarının deplasman maçlarına gidememe durumunun 18 Aralık'ta oynanacak Süper Lig'in 17. hafta karşılaşmasında da devam edip etmeyeceği henüz netleşmedi.

Siyah Beyazılı yönetim konu ile ilgili net bir açıklama yapmazken, yarın veya çarşamba günü İl Güvenlik Kurulunun yapacağı toplantıdan çıkacak kararı beklediklerini dile getirdiler. Yönetim kurulundan bazı üyeler iki taraftar gurubu arasındanki husumetin sona ermesi gerektiğinin altını çizerken, Beşiktaş açısından Bursasporlu taraftarların İnönü Stadı'na gelmesinin sorun olmadığını, ancak güvenlik kurulunun vereceği karara saygı duymaları gerektiğini belirttiler.


Bunları da Beğenebilirsiniz