« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yine sonuç alınamadı

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'ndeki (NBA) lokavtı sona erdirme amacıyla yapılan görüşmelerde yine ileri bir adım atılamadı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'ndeki (NBA) lokavtı sona erdirme amacıyla yapılan görüşmelerde yine ileri bir adım atılamadı.

Takım sahipleri ile oyuncuları temsil eden sendika yetkilileri arasında Manhattan'da yapılan ve yaklaşık 4 saat süren görüşmelerde herhangi bir sonuç çıkmadı ve sezonun geleceği konusundaki belirsizlik devam etti.
Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği Birliği (NBPA) Başkanı Derek Fisher, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, tarafların herhangi konuda uzlaşma sağlayamadığını söyledi.

NBPA direktörü Billy Hunter da açıklamasında, bir sonraki görüşmenin tarihinin dahi belirlenemediğini tarafların belki bir, belki de iki ay içinde tekrar bir araya gelebileceğini, görüşmelerin şu an için kesildiğini belirtti.

Stern: “Lokavt 10 Ekim'e kadar sona ermezse sezonun ilk 2 haftası iptal edilecek”

Lig Komisyoneri David Stern de açıklamasında, lokavtın 10 Ekim'e kadar sona ermemesi halinde sezonun ilk iki haftasının iptal edileceğini söyledi.
Stern, düzenlediği basın toplantısında, “Pazartesi gününe kadar bir sonuç alınamazsa sezonun ilk iki haftasını iptal etmekten başka bir şansımız kalmayacak” diye konuştu.

Takım sahipleri tarafından yapılan teklifin sendika temsilcileri tarafından reddedildiğini ifade eden Stern, görüşmelere devam edilme olasılığı hakkında olumlu bir fikre sahip olmadığını kaydetti.
NBA, takımların hazırlık kamplarının ertelendiğini ve sezon öncesi maçların iptal edildiğini açıklamıştı. Tarafların halen bir uzlaşmaya varamamış olması ve bir sonraki görüşme tarihinin belirlenememesi, normal takvime göre gelecek ay başlaması gereken sezonun çok daha ileri bir tarihe sarkma olasılığını artırıyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler