Gündem Haberleri

  Yine o başparmak

  Hürriyet Haber
  29.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bayram namazını kıldığı Eyüp Sultan'ı miting alanına çeviren Necmettin Erbakan, siyasi yasağını unutup, halkı eski günlerde olduğu gibi selamladı. Cami avlusunda büyük izdiham yaşanırken, kalabalık, ‘‘Mücahit Erbakan’’ sloganları attı.

  Kapatılan RP'nin Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın bayram namazını kıldığı Eyüp Sultan Camii avlusu, miting alanına döndü. Camiye giriş ve çıkışında ‘Mücahit Erbakan’ sloganlarıyla karşılanan Necmettin Erbakan, siyasi yasaklı olduğunu unutup, kendisini alkışlayanları, mitinglerinde olduğu gibi başparmağını yukarıya doğru kaldırarak selamladı. Eyüp Meydanı'nda, bayram sabahı trafik de altüst oldu, Erbakan'ı görmek isteyenler, uzun süre cami çevresinde beklediler. Necmettin Erbakan, Eyüp Sultan Camii'ne saat 06.15'de geldi. Erbakan'ı bekleyenlerin miting alanına çevirdiği cami avlusunda büyük izdiham yaşandı. Çevrede bulunanlar, ‘Mücahit Erbakan’ sloganları attılar. Geçtiğimiz cuma günü Tayyip Erdoğan'ın hapise girmeden önce ziyaret ettiği Eyüp Sultan, bu kez de Erbakan'ın gelmesiyle akına uğradı. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alındığı gözlendi. Erbakan, kalabalığın arasında güçlükle ilerleyerek, camiye girebildi. Erbakan'ın ardında bulunanlar da camiye girmek ve yanında namaz kılabilmek için büyük çaba harcadılar.

  SLOGANLARLA UĞURLANDI

  Erbakan, camide imamın verdiği vaazı dinledi. Daha sonra cemaatle birlikte bayram namazını kılan Erbakan, cami içinde bulunanlarla bayramlaştı. Camide bulunanlar, Necmettin Erbakan'la bayramlaşabilmek için, birbirleriyle yarıştılar. Erbakan daha sonra, büyük izdiham yaşanan cami avlusuna çıktı ve Eyüp Sultan Türbesi'ne geçti. Burada dua den Erbakan, tekrar arkasında bulunan büyük kalabalıkla birlikte otomobiline binmek üzere camiden çıktı. Camiden çıkışında da yine sloganlarla uğurlanan Erbakan, kendisini alkışlayanları selamladı. Gördüğü ilgiden büyük memnuniyet duyduğu gözlenen Erbakan, çevresinde bulunanlara gülümseyerek, Refah Partisi Genel Başkanı'yken yaptığı gibi, baş parmağını yukarıya doğru kaldırarak selam verdi. Erbakan, daha sonra korumalarının arasında otomobiline binip, camiden uzaklaştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Recep Koral, ANAP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Talip Özdemir de bayram namazlarını Eyüp Sultan Camii'nde kıldılar.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı