« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yine konuştu ortalık karıştı

F.Bahçe Kulübü, “İnşallah Trabzonsporumuz’un hakkı olan kupasını da Trabzonspor’un müzesine getireceğiz” diyen Erdoğan Bayraktar’ı ucuz popülizm yapmakla suçladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TRABZON’da bir açılışa katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın, Trabzonspor’un hakkı olan kupasını almak için çok ince ayarlı bir çalışma yaptıklarını söylemesi ortalığı karıştırdı. AK Parti Trabzon Milletvekili ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, konuşmasının bir bölümünde şunları söyledi:
“Trabzon gülerse Türkiye güler. Trabzon kalkınırsa Türkiye çok büyük mesaj verir. Şimdi bizim hakkımız olan Trabzonsporumuz’un kupasını almak için de çok ince ayarlı bir çalışma yapıyoruz. İnşallah hakkı olan Trabzonsporumuz’un kupasını da Trabzonspor’un müzesine getireceğiz. Allah inşallah bunu bize nasip edecek.”

Bayraktar bu sözlerinin ardından törene katılanlardan büyük alkış alırken,  bir grup Trabzonspor taraftarı da bakana bordo mavi kaşkol taktı.

İŞTE ERDOĞAN BAYRAKTAR'IN AÇIKLAMALARI

Fenerbahçe: Erdoğan Bayraktar sınırı aştı

F.BAHÇE Kulübü ise bu sözlere “Kupa müzemizde” başlıklı bir açıklama yayımlayarak sert tepki gösterdi. “Erdoğan Bayraktar’ın, şampiyonluğumuza yönelik bir takım ince planları olduğunu üzülerek ve dehşete kapılarak takip etmekteyiz” denilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Sayın Bayraktar’ın Trabzon halkına yönelik yaptığı konuşmayı, en iyi niyetli bakış açısıyla ‘ucuz popülizm’ olarak nitelendirmek istesek de, Türkiye’ye büyük değer sağlayan ‘Fenerbahçe’ markasına yönelik bu sözleri kabul etmek veya görmezden  gelmek hiçbir şekilde mümkün değildir.

Açıklamaları, bir bakanın, fanatizmle birlikte eşitlik ve adalet duygusundan ne kadar uzaklaşabildiğinin en açık göstergesidir. Fenerbahçe’ye yönelik bu tutumu çok açık bir dille reddediyor; en iyi niyetli bakış açısıyla bu durumu ‘sınırı aşmak’ olarak nitelendiriyoruz...

Alın terimizle, emeğimizle ve hakkımızla kazandığımız 18. şampiyonluğa ait kupanın açıklanan ya da açıklanmayan her tür ince hesaba karşın dün olduğu gibi yarın da müzemizde olacağını hatırlatmak istiyoruz.”

İŞTE BAKAN BAYRAKTAR'IN AÇIKLAMALARI / WEB TV 

Fazla söze gerek yok, UEFA’ya bakın

SÖZLERİNİN yarattığı tepki ile yeni bir açıklama yapan Bakan Bayraktar, konuşmasının altında bir şey aranmamasını istedi. Bayraktar, “Trabzonspor haksızlığa uğramıştır. UEFA da Trabzon’u Şampiyonlar Ligi’ne aldığına göre daha fazla söze gerek yok. Zaten her şey açıktır. Benim ince ayar sözümün arkasında kimse bir şey aramasın. Hukuk var, kanun var, bunların uygulanması gerekiyor. Ben de bunu söyledim. Kurallar uygulansın dedim” ifadesini kullandı.

BAKAN'A İSTİFA ÇAĞRISI 

TT Arena’da ne demişti?

G.SARAY Yönetimi Ali Sami Yen ile ilgili kiracılık yükümlülüklerini yerine getiremezken bize geldi. Hem Ali Sami Yen’de hem de burada yükümlülüklerini yerine getiremedi. Özhan Canaydın’ın karşımıza gelip naif ve sessiz sedasız duruşu dün gibi aklımda.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz