Gündem Haberleri

  Yine girdiler

  Hürriyet Haber
  27.12.2009 - 00:07 | Son Güncelleme:

  Ankara'da Mahkeme Kararıyla Özel Harbe Bağlı Seferberlik Tetkik Kurulu'ndaki arama bu gece de sürdü.

  KIŞLA ÖNÜNDE AÇIKLAMA / WEB TV        

   

  ANKARA'DA BAŞ DÖNDÜREN TRAFİK / WEB TV Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast iddiasıyla başlayan soruşturmada dün Seferberlik Tetkik Kurulu'na giden savcılar bu akşam saat 21.30'da yeniden aynı Kurul'a gitti. İddialara göre, dün gece Karargaha giden 5 Savcı mühür konulan odaları arayamamıştı. Bu nedenle 5 Savcı sabaha kadar beklemişti. Gün içinde yapılan görüşmeler sonrası Savcılar tekrar Özel Kuvvetler Karargahına geldi, mühür konulan gizli evrak odasında arama başladı. Arama emrini veren Hakim de Karargahta. Öte yandan Savcılarla birlikte Karargah'a girmek isteyen terörle mücadele ekiplerinin girişine asker izin vermedi.

  GÜN İÇİNDE NELER OLDUArınç'a suikast iddiası ankara'yı karıştırmaya devam ediyor. Dün gece Arınç'ın evinin önünde yakalanan 2 subayın görev yaptığı bölümde Cumhuriyet Savcısı arama yaptı. Arama sabaha karşı bitti. Sabah saatlerinde genelkurmay'dan flaş açıklama geldi: Olayla ilgili olarak 8 asker gözaltına alındı... Bu açıklamanın yankıları devam ederken genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ, Başbakanlık resmi konutuna geldi. Bu başlı başına sürprizdi.

   

  Sürpriz bununla da kalmadı. Görüşme baş başa ve tam 3 saat sürdü. Bu sır toplantı devam ederken "Suikast iddialarının" kahramanı Bülent Arınç ve diğer bakanlar MGK hazırlık toplantısı için Başbuğ ile Başbakan'ın görüşmesinin bitmesini dışarıda beklediler.

   

  Başbakanlık'tan yapılan açıklamada ''iç ve dış gelişmelere ilişkin bilgi alındı'' denildi.

   

  8 PERSONEL GÖZALTINDA

   

  genelkurmay'dan sabah saatlerinde yapılan açıklamada şöyle denildi:

  Yürütülmekte olan bir soruşturma kapsamında dün akşam saat 19.30'dan itibaren, ankara Seferberlik Bölge Başkanlığında soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcıları nezaretinde bir arama yapılmıştır.

   

  İlgili kanun ve mevzuat uyarınca aranan yerin askeri mahal olması nedeniyle arama Cumhuriyet Savcıları nezaretinde Merkez Komutanlığı görevlileri tarafından icra edilmiştir.

   

  Sabah saat 05.46'da sona eren aramayı müteakip burada görevli 8 askeri personel gözaltına alınarak ankara Merkez Komutanlığı'na götürülmüşlerdir.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı