Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yine forma vakası

Yıllar önce hakem Ali Aydın, Hakan Şükür'ün formasını aldı diye büyük eleştiri almıştı. Şimdi de Hüseyin Göçek benzer bir olaya R.Carlos'la imza attı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fanatik gazetesinde yer alan haber şöyle:
Fenerbahçe, İstanbul’da taraftarının önüne ilk kez çıkıyor. Rakip, Ukrayna’nın Shakhtar Donetsk takımı. Gecenin en önemli yanı ise, ünlü yıldız Roberto Carlos’un ilk kez sarı-lacivertli formayı giyecek olması. Bu özel karşılaşmanın hakemi Hüseyin Göçek. Takımlar sahaya çıkarken, bir ara Brezilyalı yıldızla yan yana gelen Göçek, kısa bir hal hatır sormadan sonra, ricasını iletiyor Sambacı’ya, "Maç sona erdiğinde formanı alabilir miyim?" Bu talebi doğal karşılayan Roberto Carlos, bitiş düdüğünün ardından formasını uzatıyor kendisine.

Aydın ‘yok’ demişti
İşte bu haber yıllar önce yaşanan bir olayı akla getirdi. Dönemin başarılı hakemlerinden Ali Aydın, Galatasaray’ın şampiyonluk maçı sonrası Hakan Şükür’ün formasını istedi diye ağır şekilde eleştirilmişti. Aydın böyle bir şey olmadığını söylerken, konu uzun süre gündemde kalmıştı. Cem Papila ve Serdar Tatlı’nın da bazı futbolculardan forma istediği iddia edilmişti. Yabancı bir ekiple oynanan bir hazırlık maçında da olsa, bir Süper Lig hakeminin Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü bir yıldızının formasını istemesi, bakalım MHK tarafından nasıl değerlendirilecek.

Bir görüş
Saha içinde ter akıtanların maç sonunda hatıra almaları son derece doğaldır. Daha önce Ali Aydın için anormal karşılanan konunun, aslında yurt dışı maçlarda sık sık görüldüğü de bilinmelidir. Örneğin Collina bir milli maçtan sonra Tugay’ın formasını benden istedi ve ben götürdüm. Bir diğer milli maçtan sonra da karşılaşmayı idare eden hakem Hakan Şükür’ün formasını istedi ve ben yine götürdüm. Bunlar bizim ülkemizde de son derece doğal karşılanmalı ve altında bir şey aranmamalıdır. Bu örneklerde de görüldüğü gibi önceki gün yapılan Fenerbahçe-Shakhtar Donetsk maçında Roberto Carlos’tan formasını isteyen karşılaşmanın hakemi Hüseyin Göçek’in davranışı da normal karşılanmalıdır.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler