Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yine FIFA'lık olacaklar

İspanya Birinci Ligi takımlarından Recreativo Huelva, Ersen Martin'in transferinin gerçekleşmesinde yaratılan problemlerden dolayı Trabzonspor Kulübü'nden tazminat istediğini açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Recreativo'nun yönetim kurulu başkanı Michael Dumois tarafından kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Ersen'in transferinin geciktirilmesinden Trabzonspor kulübünü sorumlu tuttukları ifade edildi.

Trabzonspor için yöneticilerinin kötü idaresi olduğu iddia edilerek, şöyle denildi:
"Şimdi FIFA kanalıyla farklı tazminatlar talep edeceğiz. Örneğin Ersen'in kontratı gereği bizde olması gereken ama olamadığı her gün için."

Tazminat tutarı ile ilgili olarak net bir rakam vermeyen Recreativo yöneticisi, "Doktorlar, teknik yöneticiler ve spor hukukuna göre farklı zarar taleplerimiz olacak" açıklamasında bulundu.

Ersen Martin'in transferi normalde 31 Ağustos günü gerçekleşmesi gerekirken, 1 milyon euro olan bonservis bedelinin banka transferinin geç yapıldığını gerekçe gösteren Trabzonspor transferi engellemişti. Bu sırada sakatlanan ve ameliyat geçiren Ersen, ancak 17 Ekim tarihinde FIFA'nın kararıyla Recreativo'nun oyuncusu olmaya hak kazanarak 19 Ekim tarihinde de Huelva kentinde basına tanıtılmıştı.

Şu anda Trabzonspor'dan tazminat isteyen Recreativo 1 milyon Avro'luk bonservis bedelini de ödemiyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz