Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yine Fenerbahçe yine penaltı tartışması!

Penaltı tartışmaları Fenerbahçe'nin başından gitmek bilmiyor! 56. dakikada Sow'un aşırttığı topa Mersin İdmanyurdulu Efe elle müdahale etti. Hakem 'devam' dedi. 82'de Diego düşürülünce penaltı verildi, bu kez de Mersinliler itiraz etti. MHK eski başkanı Mustafa Çulcu ise, "Verilen penaltı doğru, ayrıca Sow'un pozisyonu da penaltıydı" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe'nin sahasında Mersin İdmanyurdu'nu 1-0 yendiği maçta penaltı tartışmaları yaşandı.

56. dakikada Moussa Sow ceza alanı içinde topla buluştu ve rakibinin üzerinden topu aşırmak isterken, Mersin İdmanyurdu savunmacısı Efe'nin topa elle müdahalesi oldu. Bu pozisyonun ardından Fenerbahçeli oyuncular maçın hakemi Bülent Yıldırım'a ciddi itirazlarda bulundu, ancak Yıldırım 'devam' dedi.

Yine Fenerbahçe yine penaltı tartışması

Bu sezon kazandığı penaltılar sonrasında rakip takım taraftarlarının tepkisi ile karşılaşan Fenerbahçe'de taraftarlar, sosyal medyadan kendilerinin de penaltılarının verilmediğini belirterek isyan ettiler.

MERSİNLİLER DE İTİRAZ ETTİ
Mücadelenin 83. dakikasında da bu sefer Diego, ceza alanı içinde, kaleci Mihaylov'u geçmek isterken yerde kaldı. Bülent Yıldırım tereddütsüz bir şekilde beyaz noktayı gösterirken, Mersinli oyuncular ise pozisyonun penaltı olmadığı yönünde itirazlarda bulundu. Topun başına gelen Diego ise, penaltı vuruşundan yararlanamadı.

Yine Fenerbahçe yine penaltı tartışması

ÇULCU: VERİLEN PENALTI DOĞRU, SOW'UN POZİSYONU DA PENALTIYDI
Merkez Hakem Kurulu eski Başkanı Mustafa Çulcu, hakem Bülent Yıldırım’ın Fenerbahçe lehine verdiği penaltının doğru olduğunu söylerken, sarı lacivertliler lehine bir penaltıyı ise çalmadığını söyledi. Çulcu, pozisyonları şöyle değerlendirdi:

56. dakikada Sow’un vuruşunda ceza sahası içerisinde Efe'nin kolları açık ve doğal konumda değil yani burada topa elle temas var. Hakem penaltı çalmalıydı.

82’de Diego Ribas’ın pozisyonunda kaleci Mihaylov, Brezilyalı’yı indirdi. Burada kaleci topu çelmeli, bunu yapamadığı için kalecinin o gelişi penaltı.

Yine Fenerbahçe yine penaltı tartışması


Bunları da Beğenebilirsiniz