« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yine dostluk kazanacak

Ay yıldızlılar, Güney Kore’yi ağırlayacak. Maç Avni Aker Stadı’nda saat 20.00’de başlayacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ay yıldızlılar bu akşam Trabzon’da, Güney Kore’yi ağırlayacak. Avni Aker Stadı’nda saat 20.00’de başlayacak maçı Kanal D naklen yayınlayacak.

MİLLİ Takımımız 2011’deki ilk maçında bu akşam 2002 Dünya Kupası’nda büyük dostluk görüntülerine imza attığımız Güney Kore ile karşı karşıya gelecek. Ay yıldızlılar, Dünya üçüncülüğüne ulaştıkları maçta o zaman hocamız Guus Hiddink’in çalıştırdığı ve dize getirdiğimiz rakibimizle bu kez Trabzon Avni Aker Stadı’nda karşı karşıya gelecek.

Hakemler sabırlı

Milli Takım Teknik Direktörü Hiddink basın toplantısında maçla ilgili şunları söyledi: “G.Kore çok iyi oynamaya çalışan bir takım. Nasıl bir performans sergileyeceğimizi merak ediyorum. Milli Takıma oyuncu seçerken Şampiyonlar Ligi standardına bakıyoruz.” Türkiye’de hakemlerin çok sabırlı olduğunu da belirten Hiddink, “Çok itiraz oluyor. Bu nedenle oyuncular gereksiz şekilde sahadan atılabilirler” dedi.

G.Kore çalıştırıcısı Cho Kwang-Rae, “Maçın iki takım için güzel geçeceğine inanıyorum. Sabırlı olunursa Türk Milli Takım, Hiddink’in yönlendirmesiyle yakın zamanda ses getirecek bir takım olacaktır” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz