« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yine de ne diyosam o

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

TV'deki bir reklam spotu gibi oluyor ama, ‘‘Ağzı olan konuşuyor kardeşim.’’ Boşa, haybeye konuşuyorlar. Siz bana bakın.

Nerede kalmıştık? Ben ne buyurmuştum: ‘‘Bu Fener şampiyon olur’’ demiştim değil mi? Buyrun işte aradan kısa bir süre geçti ve Fener hazretleri yine geldi, adeta şahlanarak, tüm haşmetiyle gollerini peşpeşe sıralayarak taraftarlarına bir bayram armağanı gibi liderlik koltuğuna çörekleniverdi.

Şimdi sizleri duyar gibi oluyorum, ‘‘Be adam, geçen hafta bu Fener Körfez'de neredeyse sönerken zat-ı aliniz neredeydiniz?’’ diyorsunuz değil mi? Haklısınız ama şimdi bu Fener'e de hak verin be kardeşim. Liglerin sonuna yaklaşmışsın. Rakibin küme düşmemek için var gücünü harcıyor. Üstelik de şampiyonluk kovalıyorsun. Kolay değil beyler. Öyle böyle diyoruz ama bu çocuklar da uzaktan kumandalı pilli bebek değil kardeşim.

Vanlılar'ı, Vanspor'u, hele ve hele teknik direktörleri Ali Osman Renklibay'ı o kadar çok seviyor ve takdir ediyorum ki... Ama bu sonuç, ‘‘Van'ın kaderi’’ diyorum.

Ben şampiyonluk kovalayan Trabzon'u da, G.Saray'ı da seviyor ve takdir ediyorum. Özellikle son maçlarına hayran oldum. Ancak, ‘‘İlla ki bu Fener benim için bir kader’’ diyorum. Herşeyin ötesinde tabelaya bakıyor, ‘‘En büyük Fener’’ diyenlere de doğrusu hak veriyorum. Ayrıca bütüm sporseverlerin bayramını candan kutlarken sizlere tekrar hatırlatıyorum, ‘‘Bu Fener iyi de oynasa, kötü de olsa şampiyondur’’ diyorum. Ne diyosam o... Ne diyosam o...Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler