Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yine Dağlıca

  Hürriyet Haber
  08 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 08 Mayıs 2010 - 11:40

  Üç yıl önce 12 askerin şehit olduğu, 16 askerin yaralandığı, 8 askerin de kaçırıldığı Hakkâri Yüksekova’daki Dağlıca Bölgesi’nde önceki gece teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 uzman çavuş ve 1 uzman onbaşı şehit oldu, 1 asker yaralandı. Sabaha kadar süren çatışmada 5 terörist de öldürüldü.

  OPERASYONDAN İLK GÖRÜNTÜLER

  ŞEHİTLERİ ALMAYA BÖYLE GİTTİLER / WEB TV

  KÜPELİ'DE DE OPERASYON VAR

  KOZAN'DA ŞEHİT YASI

  BESNİ ŞEHİDİNE AĞLIYOR 

  HAKKÂRİ’nin Yüksekova İlçesi’nde bulunan Dağlıca Bölgesi’ndeki, 21 Ekim 2007’deki saldırıda 12 askerin şehit olduğu 16 askerin yaralandığı ve 8 askerin de kaçırıldığı 3’üncü Motorlu Piyade Tabur Komutanlığı’na önceki gece yine saldırı hazırlığı yapan PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

  Sabaha kadar sürdü

  Tabur Komutanlığı’nın Keri Tepe Üs Bölgesi’ne saldırmak isteyen teröristlerle gece başlayan çatışma sabah saatlerine kadar sürdü. Çatışmada teröristlerin açtığı ilk ateşle Adana Kozanlı Uzman Çavuş Metin Can ile Adıyamanlı Uzman Onbaşı Abidin Tanrıkulu şehit oldu, 1 asker de yaralandı. Çatışmada 5 terörist de öldürüldü. Bölgeye sevk edilen güvenlik güçleri, kaçan PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için helikopterlerin de desteğiyle operasyon başlattı. Hakkâri Valisi Muammer Türker, bölgede operasyonların devam ettiğini söyledi.

  Sınırda operasyon

  Tunceli’nin Nazımiye İlçesi Sarıyayla Karakolu’nda PKK’lı teröristlerin düzenlediği ve 4 askerin şehit olduğu, 7 askerin ise yaralandığı saldırının ardından sürdürülen operasyonlar, havaların düzelmesiyle daha da artırıldı. Sarıyayla Karakolu’na saldıran teröristlerin 15’er kişilik gruplara bölünerek, yeni eylem hazırlığında içinde olduğunu belirleyen güvenlik güçleri, dün sabahtan itibaren Tunceli’nin Nazımiye, Pülümür, Bingöl’ün Yedisu, Yayladere ve Kiğı İlçesi kırsal kesimlerinde büyük bir operasyon başlattı.

  Kobra’lı destek


  Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı’ndan Sikorsky helikopterlerle operasyon kesimlerine Jandarma Özel Harekât Timleri indirildi. Kobra tipi helikopterlerin desteklediği operasyonlarda PKK’lı teröristlerin bulunabileceği alanları bombaladığı belirtildi.
  Mardin’in Dargeçit İlçesi’ndeki Kuşluca Jandarma Karakolu’na dün akşam 1 askerin yaralandığı saldırıdan sonra Küpeli Dağı’na kaçan PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatıldı. Sikorsky helikopterleri ile operasyon alanlarına jandarma özel harekat birlikleri indirilirken, Kobra helikopterleri ile teröristlerin saklanabileceği alanları bombalandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı