GeriSpor Yine aynı kıyım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yine aynı kıyım

Birinci Lig'de, 10. haftaya girilirken 4 kulüp teknik direktör değişikliği yaptı. İkinci Lig'de de 17 kulüp, daha ilk yarı maçları tamamlanmadan çalıştırıcılarını değiştirdi.

Eski alışkanlık

Türk futbolunda yıllardır süregelen birkaç başarısız sonuçtan sonra teknik direktör değiştirme alışkanlığı, bu sezon da devam ediyor. Birinci Lig'de sezonun henüz 10. haftasına gelinmiş olmasına karşın, 4 kulüp teknik direktörünü değiştirirken, İkinci Ligde de 17 kulüp, daha ilk yarı maçları tamamlanmadan teknik kadroda kan değişikliği yaptı.

Vural da gitti

Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan Trabzonspor, Beşiktaş ve Samsun karşısında alınan yenilgilerden sonra, 9. haftada teknik direktör Yılmaz Vural'ın görevine son verdi. Altay, Samsunspor ve Vanspor da alınan başarısız sonuçlardan sonra teknik direktör değişikliği yaptı.

Tahammül yok

Altay, Marian Bondrea'yı gönderip, Sakıp Özberk'i göreve getirirken, Samsunspor Horst Hrubesch'in işine son verdi ve Çek teknik direktör Joseph Jarabinsky ile sözleşme imzaladı. Lig'de son sırada bulunan Vanspor ise, Giray Bulak'ın yerine teknik direktörlüğe Ali Osman Renklibay'ı getirdi.

Kaf-Kaf'ın rekoru

İkinci Lig 2. Grup'ta mücadele eden Karşıyaka, bu sezon oynadığı 10 lig karşılaşmasına 3 farklı teknik direktörle çıktı. Yeşil kırmızılılar sezona, teknik direktör Erdem Tuğal ile başladı, ancak başarısız sonuçların ardından Müjdat Karanfilci göreve getirildi. Ardından Karanfilci'nin de görevine son verildi ve bu görevi Ümit Turmuş üstlendi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle