Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yine aynı kadınlar yine aynı yöntem

  Hürriyet Haber
  25 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 25 Aralık 2000 - 00:01

  ‘‘NESKAFE ile gold kahve arasındaki farkı biliyor musunuz?’’ diyerek pazarlamacı olarak girdikleri evin sahibini, kahvesine uyuşturucu hap atıp uyuttuktan sonra soygun yapan 'Neskafe Çetesi' aynı yöntemle, başka bir gasp olayından dolayı hákim karşısına çıktı. Yenibosna'da oturan Aydın Karataş'ı uyutarak ziynet eşyalarını ve 250 milyon lirasını almakla suçlanan sanıklardan Gülhanım Gazioğlu, tahliye oldu. Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, davacı Aydın Karataş ile 20'şer yıl ağır hapisleri istenen tutuklu sanıklar Bilge Uluşan, Gülhanım Gazioğlu katıldı. Diğer sanık Değer Şallı ise, duruşmaya katılmadı. Eve pazarlamacı olarak girmediğini ve Aydın Karataş'ı uyutmadan hırsızlık yaptığını söyleyen Bilge Uluşan, ‘‘Uyutma olayı olmadı. Ziynet eşyalarını görünce o anda almaya karar verdim’’ dedi. Uluşan olayı şöyle anlattı:

  ‘‘Gülhanım Gazioğlu, bir süre babamla yaşamıştı. Babamdan ayrıldıktan sonra Aydın Karataş'la ilişkiye girdi. Bunu duyduğumda çok sinirlendim. Aydın Karataş'la, Gülhanım vasatısıyla tanışmıştık. Bunu duyunca, Aydın'la görüşmeye karar verdim. Evine gittim. Konuştum. Birara lavaboya gittim. Komodinin üzerinde altınları görünce dayanamayıp aldım. Sonra evden ayrıldım.’’

  Davacının ifadesi

  Bilge Uluşan'ın söylediklerini doğrulayan Gülhanım Gazioğlu da suçlamaları reddederek ‘‘Olayı karakolda öğrendim. Olayın planlayıcısı değilim. Hiçbir ilgim yoktur’’ diye konuştu. Savcılığa verdiği şikáyet dilekçesinde ve polis ifadesinde sanık Bilge Uluşan tarafından kahvesine uyuşturucu hap konularak uyutulduğunu belirten Aydın Karataş, mahkemede çark etti. Karataş, ‘‘Eşyalarımı alabilmek için böyle konuştum. Ancak şimdi, eşyalarımı teslim aldığım için sanıklardan şikayetçi değilim’’ dedi. Mahkeme heyeti, sanık Gülhanım Gazioğlu'nu tutuksuz yargılanmak üzere tahliye etti. Duruşma ertelendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı