« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yine Ataman yine Efes

Ergin Ataman’ın talebeleri, uzun süre başa baş giden maçı son çeyrekte koparırken, maçın kaderini 3’lük atışlar belirledi. Tanjevic’in Fenerbahçe Ülker’i 17’de 3 gibi skandal bir yüzdeyle attı; Efes Pilsen ise 19’da 8.

Alper DÜLGERCİ
SON GÜNCELLEME

EFES Pilsen, Fenerbahçe Ülker’i “yine” yendi: 80-67.
Maç öncesi beklentimiz büyük... Doping tartışmaları yüzünden gerilen Efes Pilsen-Fenerbahçe Ülker ilişkisini labOratuvar ortamında test edeceğiz. Oldukça genç bir profile sahip Efes seyircisi salonda yerini almış. Sarı lacivertli taraftarlar ise maça ilgisiz.
Fenerbahçe son 5 maçtır Efes’e kaybediyor, bu 5 maç 2 kupaya mal oluyor. Seremonide Rasim Başak ve Ömer Onan Efesli Ender Arslan’a takılıyor ve bir nevi Arda Turan-Cristian Baroni mevzuunun parodisini gerçekleştiriyorlar.
Solomon krizi sonrası oyun kurucu sıkıntısı had safhadaki Fenerbahçe Ülker bu pozisyonu safkan şutör Mrsiç ve Greer’le ikame etmek durumunda.
Kötü bir ilk yarıydı
Kısır ötesi bir ilk devre yaşıyoruz. Maçta beklenen tansiyon yok, bu da oyuna fazlasıyla yansıyor. Düşük skorun sebebi savunmalar kadar anlamsız top
kayıpları ve kötü hücum tercihleri. Efes’te Sinan Güler, Fenerbahçe’de 3. faulünü yapana kadar Semih Erden göze çarpıyorlar ilk devrede. Greer, oyun kurucudan çok oyun bozucu rolünde... Aklımızda kalanlar Semih’in Nachbar’ın üzerinden vurduğu harika smaç bu devrede.
Tanjevic istifa!
İkinci devrede Efes kadro kalitesini konuşturmaya başlıyor. Rakocevic, Ender Arslan ve Nachbar’a, mücadelesiyle Sinan Güler katkı veriyor. Fenerbahçe’de Greer ikinci devre skoru sırtlanmaya çalışıyor; yaptığı 18 sayı 4 asist kötü başladığı maçı Fenerbahçe’ye getirmeye yetmiyor. Efes’in 19’da 8 üçlük isabetine Fenerbahçe Ülker ancak 17’de 3 atarak karşılık verebiliyor. Son çeyreğin ortasında ibre iyice Efes’e dönüyor ve lacivert beyazlılar Fenerbahçe Ülker’i üst üste 6. kez mağlup ediyor.
Sarı lacivertli tribünlerden Tanjevic istifa sesleri yükselirken Efes Pilsen taraftarı keyifle salonu terkediyor.

iKi HOCANIN FARKI

Tanjevic ayağa kalkana dek Ataman Üsküdar’ı geçti

- Ataman bütün maçı ayakta izledi, Tanjevic ilk yarıyı kenarda oturarak... İkinci devre ayaklandı F.Bahçe Ülker’in hocası ama Ataman Üsküdar’ı geçmişti.
Hep kaybetti
- Tanjevic son zamanlarda en çok Ataman’dan çekti ne çektiyse. Fazla tecrübeli koç Tanjevic önce finali Efes’e 2-0 öndeyken kaybetti, ardından da Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı...

Öfke

- Tanjevic molada Rasim’i fırçalarken muhtemelen arkalarında oturan seyirciler de ziyadesiyle korkmuşlardır.

Kızları 1. çeyrekte de görmek istiyoruz!

- Maçtan önce çalınan Efes Pilsen tema şarkısı her ne kadar iyi bir fikir olsa da şarkı çok kötü.
- Efes Pilsen dans grubunu görmek için 2. çeyreği bekledik. Lütfen 1. çeyreklere “zorunlu dans grubu molası” konulsun!
- Efes Pilsen maskotu arkadaşa ekstra görevler bulunsun, aktivite yapsın.
- Fenerbahçe Futbol Takımı bu hafta ligde maç yapmıyor, buna rağmen taraftarın ilgisizliği şaşırtıcıydı./images/100/0x0/55eb43fef018fbb8f8b6062a
- 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası öncesi Türkiye’nin en iyi basketbol takımlarının salonu dolduramamaları gayet düşündürücü.
- Devre arası akrobasi grubu Karizma gayet keyifliydi. Sayelerinde “Life is Life” adlı şarkıyı dinledim seneler sonra.
- Bir de basketbol seyircisi tekno müzik sever diye bir kaide yok sevgili yetkililer. İzliyoruz NBA’de, atmosfere göre farklı müzik çalıyorlar. Biz de iyi müzik dinlemeyi hak ediyoruz salonlarda.

AYNI KAREDELER

Doping yaptığı tespit edildiği için 1 yıl ceza alan Efes Pilsenli Kerem Gönlüm, karşılaşmayı F.Bahçe yöneticilerinin birkaç metre arkasından seyretti. Sarı lacivertlilerde, domuz gribi olduğu ileri sürülen Preldzic ile sözleşmesi feshedilen Solomon, lacivert beyazlılarda ise sakat olan Shumpert oynamadı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler