Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yine alkollü otobüs şoförü

  Hasan TÜFEKÇİ
  09 Ekim 1997 - 00:00Son Güncelleme : 09 Ekim 1997 - 00:01

  AŞTİ trafik çıkış noktasında yapılan denetimlerde, Pamukkale Firması'na ait 2 sürücü ile Yozgat Zafer Firması'na ait bir sürücü alkollü oldukları belirlenerek, sefere çıkarılmadı. Pamukkale sürücülerinden Arif Yüksel'in yüzde 195, Kadir Savi'nin yüzde 45, Yozgat Zafer şoförlerinden Faik Taşdemir'in ise yüzde 55 promil değer oranında alkollü olduğu saptandı. AŞTİ trafik çıkış noktasında görevli Başkomiser Hakkı Cidalcıoğlu, önceki gece saat 22.00'de Ankara'dan İzmir'e gidecek olan Pamukkale otobüs sürücüsü Kadir Savi'nin evrakıyla birlikte geldiği AŞTİ trafik çıkış noktasında yapılan alkol muayenesinde, yüzde 45 promil değer oranında alkollü olduğu belirlenince, firmadan başka bir şoför istediklerini belirtti. Cidalcıoğlu, şöyle devam etti:

  ALEM YAPMIŞLAR

  ‘‘Firmadan gelen ikinci şoför Kadir Savi de yüzde 195 oranında alkollü çıktı. Bunun üzerine evrakı tamam ve alkollü olmayan 3. ve 4. şoförlerle sefere çıkıldı. Pamukkale'nin 2 sürücüsü, yaptıkları samimi itirafta hostesle birlikte alem yaptıklarını söylediler. Saat 08.30'da Yozgat'a gidecek olan Yozgat Zafer Turizm'in sürücüsü Faik Taşdemir'in genel durumundan şüphelenerek yaptığımız denetimde yüzde 55 promil değer oranında alkollü olduğunu saptadık.’’

  İŞLERİNE SON VERİLDİ

  Pamukkale Halkla İlişkiler Sorumlusu Serpil Uygun, ‘‘Alkollü sürücülerin işlerine son verildi. Bu tür olayların yaşanması üzücü’’ diye konuştu.

  Otobüsler dahil tüm ticari araç sürücülerinin alkol oranı sıfır olması gerekirken, özel araç sürücüleri için bu değer yüzde 50'ye kadar normal kabul ediliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı