« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yine Alex kabusu

İspanyol As gazetesi, ünlü kulübün ısrarla istediği Brezilyalı futbolcunun transferinin aralık ayında gerçekleşebileceğini yazdı. Alex gazeteye yaptığı açıklamada, ‘Real Madrid’de oynama olasılığım olursa çok mutlu olurum’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İSPANYOL spor gazetesi As, Real Madrid Kulübü’nün aradığı yeni Brezilyalı yıldızın Fenerbahçe’de forma giyen Alex de Souza olduğunu ileri sürdü. Gazetenin tam sayfa verdiği haberde, teknik direktör Vanderlei Luxemburgo’nun 28 yaşındaki Alex’in Fenerbahçe’de gösterdiği performansı çok yakından izlediği belirtildi. Yazıda, ‘Alex, Brezilyalı teknik adamın gelecek sezon için istediği transfer listesinde yer alan isimlerden biri. İspanyol vatandaşlığı alan Ronaldo’nun önümüzdeki haftalarda AB vatandaşı statüsünde futbolcu olarak tanınacağı düşünülürse, Alex, aralık ayında da gelebilir’ denildi. Alex’in Real Madrid’e gelmesi halinde Luxemburgo’nun sol kanatta rahatlayacağı, burada oynamayı sevmeyen Baptista’nın da kendi yerini bulacağı ifade edildi.

8 milyon Euro

As gazetesi aynı zamanda Luxemburgo’nun, 2001 yılında Cruzeiro Kulübünde ve Brezilya Milli Takımı’nda teknik direktörlük yaptığı dönemlerden Alex’i çalıştırdığını ve iyi tanıdığı da hatırlattı. ‘Çok iyi bir solak’ olarak anlatılan Alex’in Fenerbahçe’deki kontratının 2007 yılında sona ereceği ve transfer ücretinin 8 milyon Euro civarında olabileceği kaydedildi. Öte yandan gazete, Alex’in, ‘Eğer Madrid’e gitme olasılığım doğarsa çok mutlu olurum’ dediğini yazdı. Luxemburgo’nun kendisini milli takıma çağıran ilk teknik direktör olduğunu ifade eden Brezilyalı yıldız, ‘Luxemburgo her zaman beni iyi anladı ve uzun zamandır çok büyük bir dostluğumuz var. Real Madrid çok iyi bir takım ve Luxemburgo yavaş yavaş yönetimin istediği değişiklikleri yerine getiriyor’ değerlendirmesinde bulundu.

Real’i seviyorum

Real Madrid’deki Brezilyalı’larla veya Zidane gibi bazı oyuncularla farklı maçlarda karşılıklı oynadığını belirten Alex, ‘Real Madrid’deki tüm oyuncular benim hoşuma gidiyor’ ifadesini kullandı. Bu arada haberde, Real Madrid’in Alex dışında AB pasaportları olan Ricardinho ve Cicinho ile de ilgilendiği öne sürüldü.

Real Madrid geçtiğimiz yılın mayıs ayında da Alex’i gündemine almış, ancak daha sonra vazgeçmişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz