Gündem Haberleri

  Yimpaş’ın patronu Dursun Uyar cezasını tamamlıyor

  Ali Faik ATAY/KARABÜK, (DHA)
  11.10.2008 - 14:33 | Son Güncelleme:

  KARABÜK’ün Eskipazar İlçesi’nde bulunan Eskipazar Açık Cezaevi’nde cezasını çeken Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar’ın, 9 ay 23 günlük cezasını 15 Ekim’de tamamlayarak tahliye olması bekleniyor.

  DURSUN UYAR BÖYLE YAKALANMIŞTI

  Eskipazar’da, geçen yıl 27 Aralık’ta teslim olmaya giderken yakalanan Dursun Uyar, ‘Sermaye Piyasası Kanunu’na muhalefet ve izinsiz halka arz’ suçundan 2 yıl hapis cezası alması üzerine Eskipazar Açık Cezaevi’ne konuldu. İnfaz Yasası gereğince 2 yıllık cezasını 9 ay 23 gün olarak cezaevinde geçirecek olan Dursun Uyar’ın, edinilen bilgiye göre cezasını 15 Ekim’de tamamlayacağı ve o günde tahliye olması için işlemlerin yapıldığı öğrenildi.

  Karabük’e 30 kilometre uzaklıkta bulunan Eskipazar’da, 1999 yılına kadar İmam Hatip Lisesi olarak kullanılan daha sonra yurt olarak kullanılan okul, 3 yıl önce cezaevine dönüştürülmüştü. Okulun bulunduğu bina cezaevinin idari binası olarak kullanılırken yanına ise 100 kişi kapasiteli koğuşlar ve ek binalar inşa edildi. Cezaevinde mahkum ve tutukluların iş sahibi olması için marangozhanede ahşap işleri yapılıyor. Uyar’ın bu meslek kurslarına katılmadığı öğrenildi. 

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı