Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yılmaz'dan Sümer'e salvo

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor'da kongre vakti yaklaşırken, Başkan Mehmet Ali Yılmaz, adaylığını açıklayan Özkan Sümer'i eleştiri yağmuruna tuttu. Yılmaz, ``Özkan Sümer'e inanmıyorum. Çünkü o macera peşinde'' dedi.

SÜMER, MACERCI
Trabzonspor Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, yaklayan kongre öncesi, adaylığını açıklayan bordo mavili ekibin eski teknik direktörlerinden Özkan Sümer'i maceracı olmakla suçladı. Başkan Yılmaz, ``İnandığım insanlar, Trabzonspor'da göreve gelirse sevinirim. Ama Özkan Sümer'e inanmıyorum. Çünkü o macera peşinde koşuyor'' dedi.

4 AYDA MI DEĞİŞTİ
Başkan Mehmet Ali Yılmaz, Sümer'in, ``Kulüp enkaz halinde'' şeklindeki sözlerini de hatırlatarak, "Daha dört ay önce bu kulüpte çalışıyordu. O zaman bu gerçeği göremedi de, Mobellaspor'u çalıştırırken mi farkına vardı? Özkan Sümer, bu enkazı ortadan kaldıracak bir yönetim kuracak mı ? Mali kaynakları nelerdir? Bu soruları yanıtlamak zorundadır'' dedi.

DİLERİM KAÇMAZLAR
Başkan Yılmaz sözlerini şöyle tamamladı: ``Özkan Sümer ve arkadaşları yoğun bir çalışma temposu içinde görülüyorlar. Ama daha önce de deneyimlerimiz var. Bir çok aday gelip, son günde adaylıktan çekilmiştir. Şimdi de aynı şeyden korkuyorum. Dilerim kaçmazlar. Son anda çıkıp, ``aday değiliz'' demezler. Derlerse sorun o zaman olur''

ULUSOY DA KATILDI
Kongre tartışmalarına Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy da katıldı. Bazı gazetelerde "Özkan Sümer'i destekliyor" şeklinde çıkan haberler üzerine haberler üzerine konuşan Ulusoy, "Ben Futbol Federasyonu başkanıyım. Bir kulübün başkanlık seçimleriyle ilgili her hangi bir yorumda bulunmam söz konusu bile değil. Mehmet Ali Yılmaz'a karşı olmam, Özkan Sümer ile birlikte hareket etmem söz konusu değil" ded.

HESAPLAR İNCELEMEDE
Taraflar kendilerini yaklaşan kongre heyecanına kaptırdığı şu günlerde, Bordo mavili kulübün hesapları, Maliye Bakanlığı tarafından büyüteç altına alındı. Maliye'den bir müfettişin, özellikle futbolcuların kamuoyuna yansıyan transfer bedelleriyle, resmi kayıtlardaki bedelleri incelediği ildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz