KÜTAHYA HABERLERİ

Yılmaz Yaman Ve Ekibinden Vali Yılmaz’a Kuruluş Yıl Dönümü Ziyareti

IHA
08 Eylül 2015 - 14:35Son Güncelleme : 08 Eylül 2015 - 14:36

YILMAZ YAMAN VE EKİBİ, VALİ ŞERİF YILMAZ'I ZİYARET ETTİ

IHA

Kütahya Belediyesi Zabıta Müdürü Yılmaz Yaman ve beraberindeki zabıta ekipleri, Zabıta Haftası sebebiyle Vali Şerif Yılmaz’ı ziyaret etti.
Makamda gerçekleşen ziyarette konuşan Zabıta müdürü Yılmaz Yaman kayıt dışı çalışmanın önüne geçmek için mücadele verdiklerini belirterek, zabıta ekiplerince yapılan çalışmaları anlattı.
Zabıta meslek grubunun zor bir meslek olduğunu ifade eden Vali Yılmaz, "İnsanlarla direkt teması olan kurumların yüzü olan zabıtanın işi zor. Yaptığınız işle kamu düzenini, kamu güvenliğini, insanların huzurunu sağlıyorsunuz. Bunlar manevi haz duyacağınız şeylerden bir tanesi. Ülkemizde onca insan, vatandaşlarımızın huzurlu ve güvenli yaşayabilmesi için canını veriyor, şehitlik mertebesine ulaşıyorsa bu odur veya yoldaki insanların ayağına takılacak olan bir parçayı kaldırabiliyor, düşecek olan bir insanın düşmesini engelliyorsak bu da aynı şekilde o. Yaptığınız iş dışarıdan bakıldığında zor görünse de manevi tarafını görünce zorluğunu unutursunuz" dedi.
Kurallara uygun olmadığı gerekçesiyle ceza kesilen seyyar satıcılara ve zabıtanın düştüğü duruma da değindi Vali Yılmaz, "Güvenliğe bakan zabıtanın şehir yaşamında biraz geri kaldığını düşünüyorum. Şehirlerdeki düzenin sağlanmasında en büyük görev size düşüyor, diğer zabıta güvenlik görevlileri arkadan geliyor. Ticarete ya da haksız rekabete kısıtlama getiriyorsun. Kamu düzeni açısından uyulması gereken kurallara çekmeye çalışıyorsun. Duygusal olaylarda zor durumlarda kalabiliyorsunuz.Fakir mi zengin mi diye bakmıyoruz. Herkes kamu düzenini nasıl ihlal ederim hesabına giriyor. Batı toplumlarında öyle kurallar var ki, herkes o kurallara uyuyor, senin bulunmana bile gerek yok. Devlet otoritesi vardır denildiği zaman bitiyor. Bizde ise tam tersi, niye engel oluyorsunuz diye tepki görüyoruz" diye konuştu.
Vali Şerif Yılmaz, Zabıta Teşkilatı’nın 189. kuruluş yıl dönümünü kutladığını dile getirdi.(EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Yılmaz Yaman Ve Ekibinden Vali Yılmaz’a Kuruluş Yıl Dönümü Ziyareti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 14 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yılmaz Yaman Ve Ekibinden Vali Yılmaz’a Kuruluş Yıl Dönümü Ziyareti haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:20
  • Guneş
   06:09
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   17:01
  • Akşam
   19:59
  • Yatsı
   21:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı