« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yılmaz Vural'ın öğrencisi elini öptü, buzlar eridi

Altay maçında oyundan alınmasına sinirlenen Antalyaspor'un genç futbolcusu Onur Tuncer, maçta sonra gittiği Ümit Milli Takım kampından döner dönmez, genel direktör Yılmaz Vural'ın elini öptü.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Yılmaz Vural, milli takım kampından dün akşam dönen Onur Tuncer ile Antalyaspor Kulübü binasında bir araya gelerek, Altay-Antalyaspor maçında gelişen olaylarla ilgili olarak gazetecilere bilgi verdi.

Onur'un, Antalyaspor için önemli bir oyuncu olduğuna dikkat çeken Yılmaz Vural, “Gönül isterdi ki böyle bir ortama düşmeyelim. Futbolun akışı içinde doğal olaylar vardır. Bu olay da çok büyütüldü. Sonrasında aslı astarı olmayan bir şekilde olaylar değişti. Tartaklama olmadı. Sadece sözlü olarak atışma oldu” dedi.

Onur ile aralarındaki sözlü tartışmanın gazetelerde “Vural, Onur'u dövdü” biçimde çıktıktan sonra Onur ile birlikte kendisinin tedbirsiz olarak Disiplin Kurulu'na verildiğini hatırlatan Vural, bunu ne kendisinin ne de Onur'un hak ettiğini belirtti.

Vural, Onur'u çok küçük yaştan itibaren tanıdığına da işaret ederek, şunları söyledi: “Onur'un iyi bir futbolcu ve iyi bir insan olması için çaba sarfediyoruz. Onur, takımın önemli oyuncularından biridir. Onur'u Fenerbahçe'den kiralık aldık. Fenerbahçe, Onur'u bize hazırlamak için verdi. İnşallah gelecek yıl Fenerbahçe formasını giyecek. Fenerbahçe'de oynamadığı taktirde Antalyaspor Onur'un yuvasıdır. Takımdaki yeri hazırdır. Biz olayı unuttuk. Bu hafta sahamızda oynayacağımız Orduspor maçına hazırlanıyoruz.”

ONUR, VURAL'IN ELİNİ ÖPTÜ

Altay maçındandan sonra Ümit Milli Takım kampına katıldığını söyleyen Onur Tuncer de, olayın bu kadar büyüyeceğini tahmin etmediğini ifade etti. Onur Tuncer, şöyle konuştu:  “Hepimiz Antalyaspor'un başarısı için buradayız. Maçın stresiyle hocama itiraz ettim. Futbolcu olmam için çok çalışmam gerektiğini öğrendim. Hocam isterse birinci dakikada isterse 5. dakikada futbolcusunu oyundan alır. Futbolcunun bir şey söylemeye hakkı yok. Maç stresi nedeniyle Hocam'a itiraz ettim. Hocam benden bu tepkiyi beklemediği için (evladım niye böyle yapıyorsun) dedi. Bu olay benim için kötü de olsa bir tecrübe oldu. Bu olayın kapanması hem benim, hem Hocam, hem de Antalyaspor için gerekli. Olayın bu boyutlara gelmesinden ötürü Yılmaz Hocam'dan özür diliyorum.”
Konuşmaların ardından Onur, Yılmaz Vural'ın elini öptü ve özür diledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz